Виявлено зв'язок між діабетом та ризиком інсульту

У діабетиків ризик інсульту потроюється кожні десять років

Американські вчені пов'язали ризик інсульту у діабетиків з тривалістю перебігу цього хронічного захворювання, повідомляє  healthyliving.com.ua з посиланням на WebMD.

Дослідження провела група фахівців під керівництвом Мітчелла Елкінда з Колумбійського університету в Нью-Йорку. Звіт про цю роботу опублікований в журналі Stroke.

Група Елкінда обстежила 3,3 тисячі літніх американців, середній вік яких склав 69 років. В середньому вчені спостерігали за кожним з добровольців протягом дев'яти років. Близько 22% учасників вже страждали на цукровий діабет, ще у 10% це захворювання розвинулося під час дослідження.

За час спостереження дослідникам вдалося зафіксувати 244 випадки ішемічного інсульту. При цьому між наявністю діабету і ризиком інсульту була виявлена ​​чітка залежність.

Крім того, на відміну від пацієнтів з нормальним обмінів речовин, у діабетиків ризик розвитку порушень мозкового кровообігу збільшувався з кожним роком. За результатами дослідження, кожні десять років ризик інсульту у хворих на діабет потроюється.

Елкінд зазначив, що отримані дані підтверджують необхідність боротьби з діабетом у літніх людей, в тому числі за допомогою відповідної дієти і регулярних фізичних вправ.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Спецiалiсти американської Асоцiацiї кардiологiв розробили дiєту, яка допомагає зберегти серце здоровим
Зокрема, у щоденному рацiонi обов'язково повинно бути п'ять порцiй овочiв i фруктiв, дiєтичне м'ясо та риба, горiхи, оливкова олiя.
З перших днів вересня - нежить, біль у горлі, температура тіла підвищується навіть до 39! Хм. Невже це якийсь грип? Що ж це за недуга активізувалася на початку осені?

Новини

14:45
Якщо за одну -- дві доби симптоми інсульту зникають, отже це була транзиторна ішемiчна атака
14:00
Спецiалiсти американської Асоцiацiї кардiологiв розробили дiєту, яка допомагає зберегти серце здоровим
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.