Виявлено зв'язок між діабетом та ризиком інсульту

У діабетиків ризик інсульту потроюється кожні десять років

Американські вчені пов'язали ризик інсульту у діабетиків з тривалістю перебігу цього хронічного захворювання, повідомляє  healthyliving.com.ua з посиланням на WebMD.

Дослідження провела група фахівців під керівництвом Мітчелла Елкінда з Колумбійського університету в Нью-Йорку. Звіт про цю роботу опублікований в журналі Stroke.

Група Елкінда обстежила 3,3 тисячі літніх американців, середній вік яких склав 69 років. В середньому вчені спостерігали за кожним з добровольців протягом дев'яти років. Близько 22% учасників вже страждали на цукровий діабет, ще у 10% це захворювання розвинулося під час дослідження.

За час спостереження дослідникам вдалося зафіксувати 244 випадки ішемічного інсульту. При цьому між наявністю діабету і ризиком інсульту була виявлена ​​чітка залежність.

Крім того, на відміну від пацієнтів з нормальним обмінів речовин, у діабетиків ризик розвитку порушень мозкового кровообігу збільшувався з кожним роком. За результатами дослідження, кожні десять років ризик інсульту у хворих на діабет потроюється.

Елкінд зазначив, що отримані дані підтверджують необхідність боротьби з діабетом у літніх людей, в тому числі за допомогою відповідної дієти і регулярних фізичних вправ.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.