Взуття на пiдборах можна носити не бiльше трьох годин на день

Те, що пiдбори роблять жiнку бiльш елегантною, вiдомо давно. Як i те, що таке взуття негативно впливає на жiноче здоров'я. Так, у прихильниць вiсоких пiдборiв часто буває деформацiя кiсток та суглобiв нiг, пошкодження зв'язок, бiль у м'язах гомiлки тощо. А дослiдження британських вчених виявили ще й залежнiсть мiж носiнням взуття на пiдборах та головними болями.

-- Чому взуття на пiдборах так негативно впливає на здоров'я?

-- Рiч у тiм, що на такому взуттi у жiнки змiщується центр важкостi тiла, отже, змiнюються навантаження в опорно-руховому апаратi. Зокрема, вага тiла розподiляється на стопу нерiвномiрно, а припадає на носок..Вiдтак, страждають дрiбнi суглоби та кiстки стопи, -- пяоснює Віктор Котюк, ортопед-трвматолог.

Вiд взуття на пiдборах страждає не тiльки стопа. Проблеми можуть виникнути у колiнних суглобах. Адже у такому взуттi порушується природний розподiл навантаження на м'язи нiг, унаслiдок чого створюється зайвий тиск на колiнний суглоб.

Крiм того, носiння взуття на пiдборх негативно впливає на поставу. Оскiльки центр важкостi змiнюється, людина iнстинктивно подається уперед. А така позицiя не є природньою для людини, тож, починаються проблеми з хребтом. До речi, результатом постiйного або частого насiння такого взуття можуть бути й хвороби внутрiшнiх органiв, варикозне розширення вен, артрити тощо.

-- За статистикою, 65% жiнок носять взуття на пiдборах протягом 40 годин на тиждень. Причому третина надає перевагу дуже високим пiдборам -- понад 12 сантиметрiв. А яка висота є оптимальною для здоров'я?

-- Три-чотири, максимум п'ять сантиметрiв. Причому навiть таке взуття небажано носити постiйною. Кожнi два "зайвi" сантиметри збiльшують тиск на пальцi на 25%, в результатi чого розвиваються процеси деформацiї. Якщо висота каблука бiльше п'яти сантиметрiв, стопа перестає справлятися з функцiями, якi поклала на неї природа.

Загалом, взуття на пiдборах не варто носити бiльше, нiж три години на день. Якщо ж на роботi ви повиннi бути "на висотi" (це визначається посадою чи корпоративним стилем), дорогу до офiсу долайте у бiльш зручному взуттi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.