Тривале або часте гикання може бути ознакою серйозних патологiй

Гикавка час вiд часу "нападає" на всiх. Хтось гикає пiсля їжi, хтось -- зi страху. Саме гикання не є чимось загрозливим для органiзму. Але якщо людина гикає часто та довго, це вже привiд пройти обстеження...

-- Чому люди час вiд часу гикають? Це реакцiя органiзму на щось чи рефлекторне явище?

-- Гикавка -- це неконтрольованi короткотермiновi скорочення м'язiв дiафрагми, якi виникають внаслiдок подразнення дiафрагмального нерву, -- пояснює сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії .

Як правило, гикавка розвивається на фонi збiльшення внутрiшньочеревного тиску. Це буває при здуттi кишкiвника чи при переїдання, коли велика кiлькiсть їжi розтягує шлунок. Гикавка може виникнути i тодi, коли людина їсть поспiхом, швидко ковтає та погано пережовує їжу. Це явище нешкiдливе, i в нормi воно минає за кiлька хвилин.

-- Чи може людина гикати з iнших причин -- зi страху, вiд холоду?

-- Вiдомо, що маленькi дiти гикають, коли мерзнуть. А у декого гикавка має психологiчнi причини -- виникає у неприємних ситуацiях, пiсля плачу, вiд страху тощо.

Загалом, якщо це явище виникає час вiд часу та є короткотермiновим, нiчого страшного у ньому нема. Однак  гикання, що триває кiлька годин, є приводом вiдвiдати лiкаря та провести детальне обстеження. Це ж стосуєтсья випадкiв, коли людина гикає часто -- кiлька разiв на день чи щодня.

Тривала гикавка може бути ознакою хвороб стравоходу чи шлунку, захворювань легенiв, певного iнфекцiйного процесу. А безперервна гикавка, яка може тривати днями та тижнями, на жаль, часто є ознакою пухлин у легенях чи печiнцi, коли цi органи тиснуть на дiафрагму.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.