Тривале або часте гикання може бути ознакою серйозних патологiй

Гикавка час вiд часу "нападає" на всiх. Хтось гикає пiсля їжi, хтось -- зi страху. Саме гикання не є чимось загрозливим для органiзму. Але якщо людина гикає часто та довго, це вже привiд пройти обстеження...

-- Чому люди час вiд часу гикають? Це реакцiя органiзму на щось чи рефлекторне явище?

-- Гикавка -- це неконтрольованi короткотермiновi скорочення м'язiв дiафрагми, якi виникають внаслiдок подразнення дiафрагмального нерву, -- пояснює сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії .

Як правило, гикавка розвивається на фонi збiльшення внутрiшньочеревного тиску. Це буває при здуттi кишкiвника чи при переїдання, коли велика кiлькiсть їжi розтягує шлунок. Гикавка може виникнути i тодi, коли людина їсть поспiхом, швидко ковтає та погано пережовує їжу. Це явище нешкiдливе, i в нормi воно минає за кiлька хвилин.

-- Чи може людина гикати з iнших причин -- зi страху, вiд холоду?

-- Вiдомо, що маленькi дiти гикають, коли мерзнуть. А у декого гикавка має психологiчнi причини -- виникає у неприємних ситуацiях, пiсля плачу, вiд страху тощо.

Загалом, якщо це явище виникає час вiд часу та є короткотермiновим, нiчого страшного у ньому нема. Однак  гикання, що триває кiлька годин, є приводом вiдвiдати лiкаря та провести детальне обстеження. Це ж стосуєтсья випадкiв, коли людина гикає часто -- кiлька разiв на день чи щодня.

Тривала гикавка може бути ознакою хвороб стравоходу чи шлунку, захворювань легенiв, певного iнфекцiйного процесу. А безперервна гикавка, яка може тривати днями та тижнями, на жаль, часто є ознакою пухлин у легенях чи печiнцi, коли цi органи тиснуть на дiафрагму.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.