Тривале або часте гикання може бути ознакою серйозних патологiй

Гикавка час вiд часу "нападає" на всiх. Хтось гикає пiсля їжi, хтось -- зi страху. Саме гикання не є чимось загрозливим для органiзму. Але якщо людина гикає часто та довго, це вже привiд пройти обстеження...

-- Чому люди час вiд часу гикають? Це реакцiя органiзму на щось чи рефлекторне явище?

-- Гикавка -- це неконтрольованi короткотермiновi скорочення м'язiв дiафрагми, якi виникають внаслiдок подразнення дiафрагмального нерву, -- пояснює сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії .

Як правило, гикавка розвивається на фонi збiльшення внутрiшньочеревного тиску. Це буває при здуттi кишкiвника чи при переїдання, коли велика кiлькiсть їжi розтягує шлунок. Гикавка може виникнути i тодi, коли людина їсть поспiхом, швидко ковтає та погано пережовує їжу. Це явище нешкiдливе, i в нормi воно минає за кiлька хвилин.

-- Чи може людина гикати з iнших причин -- зi страху, вiд холоду?

-- Вiдомо, що маленькi дiти гикають, коли мерзнуть. А у декого гикавка має психологiчнi причини -- виникає у неприємних ситуацiях, пiсля плачу, вiд страху тощо.

Загалом, якщо це явище виникає час вiд часу та є короткотермiновим, нiчого страшного у ньому нема. Однак  гикання, що триває кiлька годин, є приводом вiдвiдати лiкаря та провести детальне обстеження. Це ж стосуєтсья випадкiв, коли людина гикає часто -- кiлька разiв на день чи щодня.

Тривала гикавка може бути ознакою хвороб стравоходу чи шлунку, захворювань легенiв, певного iнфекцiйного процесу. А безперервна гикавка, яка може тривати днями та тижнями, на жаль, часто є ознакою пухлин у легенях чи печiнцi, коли цi органи тиснуть на дiафрагму.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.