Найкориснiша картопля - запечена

Картоплю люблять всi. Ми їмо її смаженою, вареною, запеченою, робимо з неї пюре, вареники, деруни, додаємо у салати. Обiд без картоплi -- немов несправжнiй. Та чи корисно це?

-- Відомо, що картопля відносиьтся до крохмалистих овочів.  Наскiльки добре вона засвоюється?

-- На всi сто! Бульба повинна бути у щоденному рацiонi, адже забезпечує нас необхiдними амiнокислотами (особливо лiзином), вуглеводами, мiнеральними речовинами i вiтамiнами, -- радить сайту “Добрий ліар” дієтолог Надія Матчук. -- Скажiмо, вiдварена картопля мiстить бiлки, вуглеводи, вiтамiни В1, В2, РР, С, а також кiлiй, магнiй, фосфор, залiзо та кальцiй. Але варто знати, що картопля дуже поживна (у ста грамах картоплi -- 80 кiлокалорiй), тому для дорослої людини достатньо лише 100-150 грамiв картоплi на день.

Картопля пiдходить практично всiм. Хiба що не варто зловживати нею дiабетикам, адже споживання картоплi призводить до пiдвищення рiвня глюкози у кровi.

-- В якому виглядi картопля найбiльш корисна?

-- Вiдварена у лушпiннi або, ще краще, запечена. Так вона зберiгає усi свої кориснi властивостi. Крiм того, у запеченiй кратоплi є багато калiю, тому її рекомендують людям з серцевими проблемами. Також у такiй картоплi є речовини, що сприяють зниженню тиску.

-- А як щодо картоплi-фрi, яку так люблять дiти та пiдлiтки?

-- Картопля-фрi, на жаль, є одним з найшкiдливiших продуктiв. З'ясовано. що у нiй мiститься багато трансжирiв, якi пiдвищують рiвень холестерину i збiльшують ризик серцево-судинних хвороб. Крiм того, вони втручаються в метаболiзм клiтин, сприяючи розвитку злоякiсних новоутворень. Час вiд часу, звичайно, можна їсти смажену картоплю, але -- приготовану вдома, на якiснiй олiї. А ще краще -- на салі чи шпондері, адже ці продукти мають меншу температуру плавління, а тому утворється менше шкідливих речовин, ніж при смаженні на олії.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.