При серцевому нападі біль необов'язково виникає зліва

Сьогодні, 21 лютого, Кабмін схвалив рішення про створення кардіо-судинних центрів по всій країні. Адже саме серцево-судинні хвороби посідають першу сходинку з причин смертності українців. Поява мережі кардіо-судинних центрів має покращити надання медичної допомоги пацієнтам з патологіями найголовнішого органу.

Мало хто знає, як саме відбувається серцевий напад. Скажімо, болі можуть виникати не зліва, як вважає більшість, а посередині грудини. А чимало людей ігнорують серцеві болі, мотивуючи тим, що "це, мабуть, не серце". І лише коли біль наростає, стає інтенсивнішим та тривалішим, люди звертаються до лікаря. Часто -- вже запізно, адже стається інфаркт.

-- Як саме "виглядає" інфаркт?

-- Найчастіше біль виникає за грудиною, причому необов'язково зліва, -- пояснює сайту “Добрий лікар” кардіолог Олександр Рильцов. -- Дуже часто біль локалізується посередині грудини, що вводить людей в оману, хоча може віддавати в ліве плече та ліву руку. Біль є пекучим, стискаючим, його інтенсивність може бути різною -- від слабкої та помірної до сильної і нестерпної, коли людина не може поворухнутися.

При ішемічній хворобі серця, коли порушується кровопостачання міокарду внаслідок ураження коронарних артерій серця атеросклерозом, напади найчастіше виникають під час фізичного навантаження -- скажімо, після інтенсивної роботи на городі, при піднятті вантажу, при швидкій ходьбі, під час підйому сходами.

Власне, біль виникає через невідповідність між потребою серцевого м'яза в кисні та його фактичним надходженням через звужену або перекриту судину, внаслідок чого настає кисневе голодування міокарду.

Гострий біль -- це перший сигнал тривоги, який у жодному разі не треба ігнорувати. Цей стан вимагає негайної допомоги. Адже при недоотриманні серцевим м'язом кисню може розвинутися інфаркт. На жаль, багато людей, особливо чоловіки, недооцінюють біль у серці -- мовляв, зараз віддихаюся і все мине. Якщо не вживати заходів, напади поновлюються, біль наростатиме, ставатиме більш інтенсивним і тривалим -- так недалеко і до реанімації.

-- То як поводитися, якщо серце раптом заболіло?

-- Насамперед, при болю у серці треба негайно присісти чи прилягти, розслабитися. Першою допомогою стане пігулка нітрогліцерину під язик, 30 крапель валокордину або корвалолу.

Проте нерідко буває, що нітрогліцерин не зняв болю -- він продовжує посилюватися, віддає в ліву або в обидві руки, під ліву лопатку, в щелепу, навіть у кінчик язика, супроводжується збудженням, пітливістю, блідістю. Такий стан називається ангіозним статусом -- коли серцевий біль не піддається дії ліків. В такому випадку не зволікайте ні секунди -- це свідчить про початок гострого інфаркту міокарда. Людині необхідна термінова  спеціалізована медична допомога та госпіталізація до кардіологічного відділення.

На жаль, ніхто з нас не застрахований від цього. Тому необхідно бути обізнаним щодо правильної тактики поведінки при серцевому нападі, не ігнорувати "крик серця" про допомогу. Особливо це стосується тих, у кого біль у серці виникає вперше.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.