Цей фрукт захищає легенi вiд тютюнового диму та забрудненого повiтря

Йдеться про звичайне яблуко. Крім вітамінів, мікроелементів, пектину, воно містить й антиоксиданти, здатні протистояти шкідливим зовнішнім впливам.

-- У народi яблуко називають природньою пiгулкою вiд усiх недуг. А чим, власне, яблуко заслужило на це?

-- Цей фрукт має унiкальний вiтамiнно-мiнеральний комплекс. В ньому є вiтамiни А, В1, В2, В6, С, Е, D, РР, мiнерали калiй, кальцiй, магнiй, натрiй, фосфор та залiзо, -- каже сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- А ще яблука багатi на пектини та клiтковину, а тому виводять з органiзму токсини, солi важких металiв, шлаки.

Науково доведено, що регулярне вживання яблук зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань i навiть ракових утворень. Зокрема, у шкiрцi яблука мiстяться антиоксиданти, якi виводять з органiзму вiльнi радикали. Крiм того, у людей, якi регулярно вживають яблука, зменшується ризик розвитку пневмонiї чи бронхiальної астми. До того ж, в яблуках мiститься потужний антиоксидант, який захищає легенi вiд руйнiвної дiї тютюнового диму та шкiдливих речовин, що мiстяться у повiтрi. Тому курцям, а також мешканцям великих мiст потрiбно вживати багато яблук.

-- Часто можна почути, що треба з'їдати яблуко разом з кочаном та зернятами -- мовляв, у них багато йоду...

-- Зернята яблук багаті на бiологiчно активнi речовини. Зокрема, у них мiститься легкозасвоюваний йод. Тому людям з патологiєю щитоподiбної залози корисно  вживати яблуко разом з насiнням -- 5-6 яблучних зерняток забезпечують добову потребу людини в йодi. Хiба що не рекомендую цього людям, якi мають гастрити, виразкову хворобу чи спайковi колiти.

Для кращого засвоювання кiсточки треба розжувати. А гурмани можуть спробувати трохи пiдсушити зернята на пательнi -- вони отримують досить приємний смак, не втрачаючи при цьому корисних властивостей.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.