Біль в ділянці пупка - небезпечний симптом. Слід негайно викликати швидку, порадив хірург

У народі прийнято вважати, що апендицит виникає при надмірних навантаженнях чи в людей, котрі полюбляють часто лузати насіння. Натомісить медики запевняють, таке може статися з кожним, хто час від часу переїдає або регулярно їсть м"ясні страви.

-- Апендицит -- це запалення апендикса (червоподібного відростка сліпої кишки). Наразі достеменно невідомі причини, котрі призводять до таких наслідків, -- відповідає лікар-хірург Василь Шмагой. -- Але можу вас запевнити, що досі жодного разу медики не виявляли в цьому червоподібному відросткові решток 
соняшникового насіння. Основною є версія про те, що до запального процесу призводять інфекції (стрептококи, стафілококи, кишкова паличка).

Але їжа також може мати відношення до цього, точніше раціон харчування та величина порцій. До важких наслідків (що у тому числі може позначитися на апендиксі) може призводити переїдання. Також не рекомендовано надміру захоплюватися м"ясними стравами. А якщо вже обираєте м"ясо, то обов"язково маєте компанувати таку  їжу з овочами.

-- Хто найчастіше стає жертвою апендициту?

-- Це може статися як в дитинстві, так і в дорослому віці. Коли з"являються симптоми апендициту, важливо швидко відправити хворого до лікарні. 

Проблема у тому, що напад апендициту можна сплутати з іншими проявами. Наприклад, нерідко люди думають, що біль продукує печінка чи нирка, жінки можуть вважати, що йдеться про гінекологічні проблеми. Проблема в тому, біль може спершу зосереджуватися в ділянці біля пупка чи боліти може весь живіт. А
лише за кілька годин постійний (ниючий або гострий) біль концентрується в нижній правій частині живота. А може одразу  почати різко боліти зправа внизу.

Якщо натиснути пальцями на цю ділянку і тоді різко відпустити, біль загострюється. Це стається і коли людина кашляє. При цьому може піднятися температура тіла (до 37 -- 38,5) але буває, що залишається в межах норми. Хворого може нудити, що викликає блювоту. Влітку нерідко при запаленні апендикса стається
діарея. У людей старшого вiку апендицит нерiдко протiкає приховано, без виражених характерних симптомiв.

-- А якось можна полегшити стан хворого до прибуття до лікарні?

-- Не можна взагалі нічого робити, бо це може призвести до непередбачуваних важких наслідків. Приміром, за таких обставин люди нерідко воліють зуживати знеболювальне. А коли потрапляють до лікаря, симптоми зникають, біль вже не такий характерний, що ускладнює завдання лікаря. Буває, що хворим вдома ставлять клізму, бо вважають, що причиною болей став закреп. Або, що ще 
гірше, прикладають до болючого місця грілку. 

Шановні, у жодному разі не можна вдаватися до таких дій. Бо цим ви можете пришвидшити процес, що в деяких випадках призводить до перитоніту і ще важчих наслідків. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.