Після зими ритм серця може зриватись. При тім може здаватись, що пульс взагалі зникає, попередив кардіолог


У 50 % людей медики констатують таку проблему з серцем як екстрасистолія. Мова про пороушення ритму серця, коли воно ніби зупиняється, при цьому хворі скаржаться, що потерпає і голова. 
А за умов таких різких перепадів погодних умов ця проблема проявляється все частіше. Хворі кажуть, що живуть у постійному страху, бо пульс зупиняється...

Детальніше про це розровів Анталій Дорогий, доктор медичних наук,
завiдувач лабораторiєю наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ
"Iнститут кардiологiї iменi М. Д. Стражеска.

-- Чому таке стається?

-- Мова про порушення ритму серця, а точніше, про несвоєчасне скорочення серцевого м"язу. Стається таке на тлі патології серця або інших органів. Зокрема буває при жовчо-кам"яній та виразковій хворобах, при нервових розладах та порушеннях метаболізму. А ще таке дуже часто стається після перенесених застуд, ангін, запальних явищ та стресів.

-- А що при цьому відчуває людина?

-- Це може бути поодинокий зрив серцевого ритму, що носить функціональних характер (наприклад, на тлі нервування чи випитого горнятка міцної кави). Але в більшості випадках мова про симптоматичне порушення ритму, котре відчуває хворий. Це триває недовго, але людина при цьому потерпає через сильний страх, адже відчуває биття в грудях, але пульс при цьому сповільнюється (хоча може бути і пришвидшений). Людина при цьому стає млявою, може з"явитися нудота, головокружіння.

Якщо з"явились відчуття перебою в ділянці серця, майте на увазі, необхідно терміново зверутися до лікаря й провести електрокардіограму. Або ж іноді медики радять провести добове вимірювання ЕКГ (робиться за умов звичного режиму людини), аби отримати більше інформації.

Завданням лікаря є встановлення причини екстрасистолії. Перебої в роботі серця можуть бути надшлуночкові (передсердні), котрі спостерігаються доволі часто і не мають видимих причин хвороби. Або ж шлуночкові, що свідчить про серцево-судинну патологію (наприклад, про порушення функціонування м"язу міокарда чи
хворобу судин). 

-- Це небезпечний стан?

-- Порушення ритму серця є першим клінічним симптомо ішемічної хвороби серця, таке трапляється при міокардитах та гіпертонії. Такий стан може загрожувати життю людини, адже може бути передвісником інфаркту міокарда чи передувати фібріляції шлуночків (коли не скорочується серцевий м"яз) і навіть стати
причиною раптової смерті.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.