Після зими ритм серця може зриватись. При тім може здаватись, що пульс взагалі зникає, попередив кардіолог


У 50 % людей медики констатують таку проблему з серцем як екстрасистолія. Мова про пороушення ритму серця, коли воно ніби зупиняється, при цьому хворі скаржаться, що потерпає і голова. 
А за умов таких різких перепадів погодних умов ця проблема проявляється все частіше. Хворі кажуть, що живуть у постійному страху, бо пульс зупиняється...

Детальніше про це розровів Анталій Дорогий, доктор медичних наук,
завiдувач лабораторiєю наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ
"Iнститут кардiологiї iменi М. Д. Стражеска.

-- Чому таке стається?

-- Мова про порушення ритму серця, а точніше, про несвоєчасне скорочення серцевого м"язу. Стається таке на тлі патології серця або інших органів. Зокрема буває при жовчо-кам"яній та виразковій хворобах, при нервових розладах та порушеннях метаболізму. А ще таке дуже часто стається після перенесених застуд, ангін, запальних явищ та стресів.

-- А що при цьому відчуває людина?

-- Це може бути поодинокий зрив серцевого ритму, що носить функціональних характер (наприклад, на тлі нервування чи випитого горнятка міцної кави). Але в більшості випадках мова про симптоматичне порушення ритму, котре відчуває хворий. Це триває недовго, але людина при цьому потерпає через сильний страх, адже відчуває биття в грудях, але пульс при цьому сповільнюється (хоча може бути і пришвидшений). Людина при цьому стає млявою, може з"явитися нудота, головокружіння.

Якщо з"явились відчуття перебою в ділянці серця, майте на увазі, необхідно терміново зверутися до лікаря й провести електрокардіограму. Або ж іноді медики радять провести добове вимірювання ЕКГ (робиться за умов звичного режиму людини), аби отримати більше інформації.

Завданням лікаря є встановлення причини екстрасистолії. Перебої в роботі серця можуть бути надшлуночкові (передсердні), котрі спостерігаються доволі часто і не мають видимих причин хвороби. Або ж шлуночкові, що свідчить про серцево-судинну патологію (наприклад, про порушення функціонування м"язу міокарда чи
хворобу судин). 

-- Це небезпечний стан?

-- Порушення ритму серця є першим клінічним симптомо ішемічної хвороби серця, таке трапляється при міокардитах та гіпертонії. Такий стан може загрожувати життю людини, адже може бути передвісником інфаркту міокарда чи передувати фібріляції шлуночків (коли не скорочується серцевий м"яз) і навіть стати
причиною раптової смерті.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.