В мозку знайшли новий механізм пам'яті

Вчені Університету Центрального Ланкаширу (Великобританія) виявили новий тип взаємодії між нейронами головного мозку. Дослідження відкрило раніше невивчений механізм, який міг би контролювати навчання і пам'ять, передає nv.ua.

Мозок людини містить близько 100 мільярдів нервових клітин, і кожна з них має близько 10000 з'єднань, відомих як синапси, з іншими клітинами. Кожна з них посилюється або слабшає залежно від різних механізмів мозку, які до кінця ще не вивчені. Одним з найбільш відомих науці механізмів для збільшення сили потоку інформації через синапси є LTP, або механізм довготривалої потенціації (Long-term potentiation).

Цей механізм являє собою посилення синаптичної передачі між двома нейронами, що зберігається протягом тривалого часу після впливу на провідний шлях. При цьому, якщо такого посилення буде занадто багато, це загрожує епілепсією. А його нестача призводить до хвороби Альцгеймера.

Після вивчення формування синапсів у лабораторії вчені з'ясували, що цей LTP керує молекулами, відомими як каїнатні рецептори, замість NMDA-рецепторів. Ці дані свідчать про нову роль постсинаптичних рецепторів у пластичності структур головного мозку.

"Розплутування взаємодії між сигнальними рецепторами в головному мозку не тільки розкриває нам внутрішню роботу мозку, але і забезпечує практичне розуміння того, що відбувається, коли ми формуємо нові спогади. Якщо ми зможемо зберегти ці сигнали, ми зможемо допомогти захиститися від хвороб мозку", - повідомив один з авторів дослідження Мілош Петрович.

Це дослідження формування нейронних зв'язків може привести до створення більш ефективних методів лікування нейродегенеративних розладів. "Це відкриття є значним кроком вперед і матиме далекосяжні наслідки для розуміння пам'яті, пізнання, пластичності розвитку і формування нейронної мережі та стабілізації", - сказав провідний дослідник Джеремі Хенлі з Брістольського університету у Великій Британії.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Детальніше розповідає лікар, у медзакладі якого перебувають хворі на коронавірус діти.
11:00
За протоколом, українські медики перед аналізом на COVID-19 мають виключити у пацієнта п'ять інших вірусів. Але чому?
11:00
Як правильно носити цей захисний засіб? Чи можна продовжити життя масці? І чи потрібно носити її надворі?
11:00
Вважаєте, що горілочка з перцем допоможе не захворіти? До вашої уваги - дуже важливі пояснення.
11:00
Медики не радять відмовлятися від ліків, що допомагають підтримувати тиск у нормі.
10:00
Науковці зі Швеції припускають, що саме окситоцин робить людей гіперсексуальними.
11:00
Розповідаємо, чи допоможе заспокоїтися відмова від негативних новин і навіщо у такі моменти торкатися вух.
10:29
Лікарі кажуть, що у групі ризику передусім курці, а також люди похилого віку, ті, хто має хронічні недуги.
10:00
Чи передається хвороба спадково? Чи правда, що молодь - поза зоною ризику? Що робити, аби не втратити здорові суглоби?
13:30
Прочитавши цей текст, ви також перевірите, чи вмієте варити картоплю.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.