Секрет довгожительства: менше їсти та бiльше рухатися!

В Українi проживає близько пiвтори тисячi довгожителiв -- тим, яким виповнилося 100 та більше рокiв. Найбiльше таких зареєстровано у Львiвськiй, Донецькiй та Вiнницькiв областях.

-- Довгожителi в Українi складають приблизно один вiдсоток вiд загальної кiлькостi населення, -- каже Олег Кульчицький,  професор, керiвник сектору бiологiї старiння, заступник директора Iнституту геронтологiї АМН України. -- Серед них традицiйно бiльше жiнок, адже здатнiсть до виживання у них закладена генетично. Загалом, найбiльше людей вiком понад 100 рокiв проживають у США, далi йде Японiя, а на третьому мiсцi Iталiя.

-- Типовий довгожитель виглядає так: вiн урiвноважена людина, яка спокiйно ставиться до всього, що вiдбувається. 25% довгожителiв палили, але кинули у 45-50 рокiв. До речi, саме в цьому вiцi бiльшiсть змiнювала спосiб життя, покидаючи шкiдливi звички. А в чому секрет довгожительства?

-- Довгожительство включає в себе багато факторiв. Насамперед, генетичний. Якщо серед найближчих родичiв були люди, якi перетнули 100-лiтнiй рубiж, це дає додатковi 20-25% шансiв стати довгожителем i нащадку.

Другий важливий фактор -- спосiб життя, який включає в себе звички, харчування, екологiю, рiвень медичного обслуговування. Наприклад, вiдомо, що найбiльше довгожителiв проживає у гiрських районах. Є гiпотеза, що цьому сприє розрiджене гiрське повiтря. Але в той самий час цi люди ведуть й певний спосiб життя -- вони багато рухаються, мало їдять (але їдять натуральну їжу -- овочi, злаки, молочнi продукти), встають iз сходом сонця, бiльшiсть часу проводять на свiжому повiтрi.

А як живе сучасна людина? Цiлий день сидiть на роботi, потiм вдома перед телевiзором, споживаючи удвiчi бiльше калорiй, нiж необхiдно. Внаслiдок цього порушується баланс мiж рухом та їжею, призводячи до хвороб цивiлiзацiї -- ожирiння, серцево-судинних проблем, дiабету тощо. Тому можу  сказати точно: для того, щоб жити довше, треба менше їсти та бiльше рухатися.

I третiй секрет -- соцiальний фактор. Доведено, що довше живуть люди, якi займаються iнтелектуальною працею та творчiстю.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.