Секрет довгожительства: менше їсти та бiльше рухатися!

В Українi проживає близько пiвтори тисячi довгожителiв -- тим, яким виповнилося 100 та більше рокiв. Найбiльше таких зареєстровано у Львiвськiй, Донецькiй та Вiнницькiв областях.

-- Довгожителi в Українi складають приблизно один вiдсоток вiд загальної кiлькостi населення, -- каже Олег Кульчицький,  професор, керiвник сектору бiологiї старiння, заступник директора Iнституту геронтологiї АМН України. -- Серед них традицiйно бiльше жiнок, адже здатнiсть до виживання у них закладена генетично. Загалом, найбiльше людей вiком понад 100 рокiв проживають у США, далi йде Японiя, а на третьому мiсцi Iталiя.

-- Типовий довгожитель виглядає так: вiн урiвноважена людина, яка спокiйно ставиться до всього, що вiдбувається. 25% довгожителiв палили, але кинули у 45-50 рокiв. До речi, саме в цьому вiцi бiльшiсть змiнювала спосiб життя, покидаючи шкiдливi звички. А в чому секрет довгожительства?

-- Довгожительство включає в себе багато факторiв. Насамперед, генетичний. Якщо серед найближчих родичiв були люди, якi перетнули 100-лiтнiй рубiж, це дає додатковi 20-25% шансiв стати довгожителем i нащадку.

Другий важливий фактор -- спосiб життя, який включає в себе звички, харчування, екологiю, рiвень медичного обслуговування. Наприклад, вiдомо, що найбiльше довгожителiв проживає у гiрських районах. Є гiпотеза, що цьому сприє розрiджене гiрське повiтря. Але в той самий час цi люди ведуть й певний спосiб життя -- вони багато рухаються, мало їдять (але їдять натуральну їжу -- овочi, злаки, молочнi продукти), встають iз сходом сонця, бiльшiсть часу проводять на свiжому повiтрi.

А як живе сучасна людина? Цiлий день сидiть на роботi, потiм вдома перед телевiзором, споживаючи удвiчi бiльше калорiй, нiж необхiдно. Внаслiдок цього порушується баланс мiж рухом та їжею, призводячи до хвороб цивiлiзацiї -- ожирiння, серцево-судинних проблем, дiабету тощо. Тому можу  сказати точно: для того, щоб жити довше, треба менше їсти та бiльше рухатися.

I третiй секрет -- соцiальний фактор. Доведено, що довше живуть люди, якi займаються iнтелектуальною працею та творчiстю.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.