Секрет довгожительства: менше їсти та бiльше рухатися!

В Українi проживає близько пiвтори тисячi довгожителiв -- тим, яким виповнилося 100 та більше рокiв. Найбiльше таких зареєстровано у Львiвськiй, Донецькiй та Вiнницькiв областях.

-- Довгожителi в Українi складають приблизно один вiдсоток вiд загальної кiлькостi населення, -- каже Олег Кульчицький,  професор, керiвник сектору бiологiї старiння, заступник директора Iнституту геронтологiї АМН України. -- Серед них традицiйно бiльше жiнок, адже здатнiсть до виживання у них закладена генетично. Загалом, найбiльше людей вiком понад 100 рокiв проживають у США, далi йде Японiя, а на третьому мiсцi Iталiя.

-- Типовий довгожитель виглядає так: вiн урiвноважена людина, яка спокiйно ставиться до всього, що вiдбувається. 25% довгожителiв палили, але кинули у 45-50 рокiв. До речi, саме в цьому вiцi бiльшiсть змiнювала спосiб життя, покидаючи шкiдливi звички. А в чому секрет довгожительства?

-- Довгожительство включає в себе багато факторiв. Насамперед, генетичний. Якщо серед найближчих родичiв були люди, якi перетнули 100-лiтнiй рубiж, це дає додатковi 20-25% шансiв стати довгожителем i нащадку.

Другий важливий фактор -- спосiб життя, який включає в себе звички, харчування, екологiю, рiвень медичного обслуговування. Наприклад, вiдомо, що найбiльше довгожителiв проживає у гiрських районах. Є гiпотеза, що цьому сприє розрiджене гiрське повiтря. Але в той самий час цi люди ведуть й певний спосiб життя -- вони багато рухаються, мало їдять (але їдять натуральну їжу -- овочi, злаки, молочнi продукти), встають iз сходом сонця, бiльшiсть часу проводять на свiжому повiтрi.

А як живе сучасна людина? Цiлий день сидiть на роботi, потiм вдома перед телевiзором, споживаючи удвiчi бiльше калорiй, нiж необхiдно. Внаслiдок цього порушується баланс мiж рухом та їжею, призводячи до хвороб цивiлiзацiї -- ожирiння, серцево-судинних проблем, дiабету тощо. Тому можу  сказати точно: для того, щоб жити довше, треба менше їсти та бiльше рухатися.

I третiй секрет -- соцiальний фактор. Доведено, що довше живуть люди, якi займаються iнтелектуальною працею та творчiстю.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.