Секрет довгожительства: менше їсти та бiльше рухатися!

В Українi проживає близько пiвтори тисячi довгожителiв -- тим, яким виповнилося 100 та більше рокiв. Найбiльше таких зареєстровано у Львiвськiй, Донецькiй та Вiнницькiв областях.

-- Довгожителi в Українi складають приблизно один вiдсоток вiд загальної кiлькостi населення, -- каже Олег Кульчицький,  професор, керiвник сектору бiологiї старiння, заступник директора Iнституту геронтологiї АМН України. -- Серед них традицiйно бiльше жiнок, адже здатнiсть до виживання у них закладена генетично. Загалом, найбiльше людей вiком понад 100 рокiв проживають у США, далi йде Японiя, а на третьому мiсцi Iталiя.

-- Типовий довгожитель виглядає так: вiн урiвноважена людина, яка спокiйно ставиться до всього, що вiдбувається. 25% довгожителiв палили, але кинули у 45-50 рокiв. До речi, саме в цьому вiцi бiльшiсть змiнювала спосiб життя, покидаючи шкiдливi звички. А в чому секрет довгожительства?

-- Довгожительство включає в себе багато факторiв. Насамперед, генетичний. Якщо серед найближчих родичiв були люди, якi перетнули 100-лiтнiй рубiж, це дає додатковi 20-25% шансiв стати довгожителем i нащадку.

Другий важливий фактор -- спосiб життя, який включає в себе звички, харчування, екологiю, рiвень медичного обслуговування. Наприклад, вiдомо, що найбiльше довгожителiв проживає у гiрських районах. Є гiпотеза, що цьому сприє розрiджене гiрське повiтря. Але в той самий час цi люди ведуть й певний спосiб життя -- вони багато рухаються, мало їдять (але їдять натуральну їжу -- овочi, злаки, молочнi продукти), встають iз сходом сонця, бiльшiсть часу проводять на свiжому повiтрi.

А як живе сучасна людина? Цiлий день сидiть на роботi, потiм вдома перед телевiзором, споживаючи удвiчi бiльше калорiй, нiж необхiдно. Внаслiдок цього порушується баланс мiж рухом та їжею, призводячи до хвороб цивiлiзацiї -- ожирiння, серцево-судинних проблем, дiабету тощо. Тому можу  сказати точно: для того, щоб жити довше, треба менше їсти та бiльше рухатися.

I третiй секрет -- соцiальний фактор. Доведено, що довше живуть люди, якi займаються iнтелектуальною працею та творчiстю.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.