Тепер пацієнти можуть потримати в руках своє власне серце

Після операції з пересадки серця видалений орган не ліквідують, а дають потримати "колишньому" власнику

Програма "Heart to Heart" ("Від серця до серця") діє в Медичному центрі Бейлорського університету (Даллас, Техас) з січня 2014 року. Відтоді вже понад  70 пацієнтів, які перенесли операцію з трансплантації серця, змогли поглянути на видалену частину свого тіла й потримати її у руках, повідомляє infokava.com.

У більшості медичних установ позбавляються від хірургічно видалених органів після того, як ті пройдуть необхідні лабораторні дослідження. Проте в Медичному центрі Бейлорського університету існує можливість їх зберігати, тому кардіопатолог Вільям Робертс з часом почав дозволяти пацієнтам подивитися на своє серце на їхнє прохання. З часом бажаючих ставало все більше, що і призвело до запуску програми "Heart to Heart". Робертс використовує візити пацієнтів та їхніх родичів для того, щоб пояснити їм, що призвело до порушення роботи серця і як це можна було запобігти.

Незважаючи на те, що видалене з організму серце насправді зовсім не схоже на своє звичне зображення в мас-медіа — орган може придбати сірий колір через формальдегід, може бути нарізаним на тонкі скибочки під час лабораторних досліджень, або ж бути вкритим шаром жовтого жиру — пацієнти все ж знаходять у собі сили впоратися із шоком і взяти його в руки.

“У перший раз це було просто неймовірно. Я ледве впорався з собою, щоб взяти його, — розповідає один з перших учасників програми 74-річний Джон Белл. — Воно виявилося набагато більше за розміром, ніж я собі уявляв. Коли я його побачив вперше, воно було схоже на шмат ростбіфа на тарілці”.

Разом з Беллом на серце приходять дивитися і його родичі. За словами чоловіка, найбільше враження такий досвід справив на його сина, який з тих пір веде більш здоровий спосіб життя.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.