Здебільшого таке стається з блондинами й рудими, попередив дерматолог

Рiзке весняне потеплiння тiшить далеко не всiх. Адже на таку чудову погоду своєрiдно реагує шкiра деяких людей, під дією сонячних променів шкіра обличчя й навiть передплiччя швидко вкривається ластовинням. Багатьох це засмучує. А чи можна зупинити цей процес i змусити шкiру залишатися бiлоснiжною?

Про це розповiли Ольга Хомик, косметолог мiської косметологiчної лiкарнi, та Галина Переймибiда, лiкар дерматокосметолог обласного шкiрно-венерологiчного диспансеру. 

-- Чи є залежнiсть мiж схильнiстю до веснянок i типом шкiри?

Г. Переймибiда: -- В такий спосiб на весняне сонце (тобто, на ультрафiолетовi променi) реагує шкiра блондинiв та людей iз рудим волоссям. Зазвичай, до речi, йдеться про таку собi сiмейну особливiсть, котра вперше проявляється в дитинствi, найбiльшої iнтенсивностi набуває в пiдлiтковому вiцi, а пiсля 45 рокiв кiлькiсть веснянок на шкiрi зменшується. 

Додам, що масштабнiсть поширення ластовиння може бути рiзною. Примiром, у бiльшостi людей веснянками вкриваються лише нiс та щоки (найбiльш вiдкритi для весняного сонця дiлянки). Але нерiдко на весняну пору в такий спосiб реагує вся шкiра обличчя, шия, передплiччя, руки.

-- Є чимало людей, котрi волiють позбутися веснянок негайно, а не
чекати до певного вiку. Чи це взагалi можливо?

Г. Переймибiда: -- Якщо веснянки вже встигли всiяти шкiру, нiчого не поробиш. Але якщо цей процес лише розпочався, тодi можна спробувати його зупинити. Для цього слiд перейти на сонцезахиснi креми, обирайте засоби, що мiстять бодай один iз цих складникiв: хiнiн, танiн, салолом, нiацинамiд, зелений чай. Користуватися
ними треба зранку, що зупинить утворення пiгментацiї.

Також раджу уважно стежити за погодою. За умов рiзкого потеплiння та сонячної погоди варто вдягати головнi убори iз краями -- для захисту шкiри вiд променiв. 

-- А що скажете про народнi методи, чи можна приготувати рятiвний
засiб?

Г. Переймибiда: -- Зранку варто протирати шкiру обличчя петрушковим соком (отриманим з зеленi) з молоком (в пропорцiї один до одного). Якщо готуєте салат зi свiжих огiркiв, обов"язково вiдкладiть кiлька скибок, аби протерти шкiру. А ще
краще, вiдтисніть сiк огiрка, отримаєте чудовий вiдбiлюючий засiб. Помiчним також є лимон: змiшайте збитий бiлок iз соком одного лимону та чайною ложкою глiцерину. I протирайте шкiру ввечерi.

О. Хомик: -- Вiдбiлюючого ефекту можна досягти за допомогою вiвсяних пластiвцiв. Залийте їх кефiром, почекайте, почекайте, додайте кiлька крапель лимонного соку й нанесiть на шкiру на 20 хвилин (повторювати процедуру через день). А ще можна
приготувати тонiзуючi кубики льоду з ефектом вiдбiлювання. Для цього пiдiйде вiдвар з м"яти та петрушки. Заморозьте й протирайте зранку обличчя цими кубиками.

Iще один рецепт для приготування необхiдного засобу: натрiть корiнь петрушки, запарте окропом, дайте настоятися. Тодi додайте трохи соку лимона й 50 грамiв горiлки. Таку настоянку слiд зберiгати у холодильнику не бiльше тижня. А протирати обличчя слiд зранку та ввечерi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.