"Хворі соромляться зізнатись, що часто бігають до туалету. А це важдиво для діагностики хвороби ранньої весни", - уролог

Пiд час міжсезоння в лiкарів збiльшується кiлькiсть хворих зi скаргами на ниючi болi та вiдчуття важкостi в дiлянцi попереку. Зазвичай в таких ситуацiях рекомендують звернутися до уролога, аби перевiрити стан нирок та сечового мiхура. Адже такi симптом найчастiше свiдчать про ураження саме цих органiв.

Про те, як дiзнатися, який самео орган зазнав удару, розповiв Микола Колос, член Європейської асоцiацiї урологiв.

-- Коли з"являється пiдозра на запальний процес в нирках, медики радять здати аналiз кровi на визначення рiвня гемоглобiну. Чому? 

-- Це не єдиний аналiз, що потрiбно пройти при такiй пiдозрi (ще слiд здати аналiз селi та пройти ультразвукове обстеження). Але кров i справдi варто здати на аналiз, адже при проблемах iз нирками з"являється нестача гемоглобiну. Через що хворий стає дуже блiдим.

Окрiм цього небезпечними симптомами є болi та важкiсть в дiлянцi вище попереку,  набрякання тiла, свербiж шкiри та вiдчуття сухостi у ротi. А одним iз найпростiших та найоперативнiших методiв дiагностики проблем iз цим органом є легкi постукування в дiлянцi нирок. Хворi нирки на таке реагують.

-- А чому цей орган починає слабувати в цей період?

-- Однiєю з найбiльш поширених проблем міжсезоння є перехолодження, особливу небезпеку становить раптове зниження температури повітря ввечері. Тому медики завжди наголошують на необхiдностi правильно добирати гардероб, аби весь органiзм (у тому числi й нирки) був захищеним вiд дiї холоду.

Наступною проблемою є так би мовити невмiння правильно хворiти. Не секрет, що українцi нерiдко волiють переносити застуду на ногах, тодi як органiзмовi потрiбен спокiй та лiжковий режим. I що найголовнiше, при цього треба багато пити рiдини (навiть до трьох лiтрiв), особливо якщо мова про ангiну, бо iнакше токсини
затримуватимуться в нирках. От i маєте передумови для отримання невтiшного дiагнозу.

Загалом же нирки автоматично набувають статусу потенцiйної мiшенi при будь-яких респiраторних захворюваннях, серед яких грип, тонзилiт, навiть запалення легень. Тому пiсля лiкування таких недуг неодмiнно слiд зробити аналiз сечi -- для контролю. Надмiрна кiлькiсть бiлка, лейкоцитiв та еритроцитiв свiдчить про
те, що недуга ще не вiдступила. Тож лiкування слiд продовжити, чого вимагають в тому числi й нирки.

Додам, що на тлi частих хронiчних запальних процесiв нирка може навiть атрофуватися, тобто, вийти з ладу. Мова про дуже важкi наслiдки для роботи органiзму, тому думаю, зайвим буде нагадувати на необхiдностi вчасного отримання адекватного лiкування. А для профiлактики захворювань раз на рiк потрiбно проходити диспанзеризацiю.

-- Кажуть, що про проблеми з нирками може свiдчити частота вiдвiдувань туалету. Якою саме є залежність?

-- Треба зважати на кiлькiсть випитої рiдини. За день органiзм людини має отримати близько двох лiтрiв (з урахуванням перших страв та фруктiв). Вiдповiдно, збiльшення чи зменшення кiлькостi випитої рiдини провокує й змiни в режимi сечовипускання. 

Але якщо вiдхилення вiд норми (не менше чотирьох разiв на день) в той чи iнший бiк трапляються регулярно й не залежно вiд кiлькостi випитої рiдини, йдеться про тривожним симптомом, через що варто звернутися до лiкаря (уролог). Найчастiше при появi запального процесу в нирках зменшується кiлькiсть сечовипускань.
Тодi як збiльшення частоти вiдвiдувань туалету нерiдко свiдчить про розвиток циститу (запалення слизової оболонки сечового мiхура). Причиною чого дуже часто також є переохолодження.

На цьому фоні починає розмножуватись iнфекцiя, котра потрапляє в сечовий мiхур, що й провокує запальний процес. При цьому нерiдко вiдбувається пiдвищення температури тiла, хворий часто бiгає до туалету, а буває, що ця потреба пiднiмає з лiжка серед ночi. Треба зауважити, що при такому захворювання сечовипускання супроводжується болями та вiдчуттям печiння. Також з"являється важкiсть у спинi та нижнiй частинi живота.

Майте на увазi, несвоєчасне чи неправильне (обране на власний розсуд, а не за рекомендацiєю медикiв) лiкування може призвести до того, що запалення сечового мiхура набуде хронiчного характеру.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.