"Хворі соромляться зізнатись, що часто бігають до туалету. А це важдиво для діагностики хвороби ранньої весни", - уролог

Пiд час міжсезоння в лiкарів збiльшується кiлькiсть хворих зi скаргами на ниючi болi та вiдчуття важкостi в дiлянцi попереку. Зазвичай в таких ситуацiях рекомендують звернутися до уролога, аби перевiрити стан нирок та сечового мiхура. Адже такi симптом найчастiше свiдчать про ураження саме цих органiв.

Про те, як дiзнатися, який самео орган зазнав удару, розповiв Микола Колос, член Європейської асоцiацiї урологiв.

-- Коли з"являється пiдозра на запальний процес в нирках, медики радять здати аналiз кровi на визначення рiвня гемоглобiну. Чому? 

-- Це не єдиний аналiз, що потрiбно пройти при такiй пiдозрi (ще слiд здати аналiз селi та пройти ультразвукове обстеження). Але кров i справдi варто здати на аналiз, адже при проблемах iз нирками з"являється нестача гемоглобiну. Через що хворий стає дуже блiдим.

Окрiм цього небезпечними симптомами є болi та важкiсть в дiлянцi вище попереку,  набрякання тiла, свербiж шкiри та вiдчуття сухостi у ротi. А одним iз найпростiших та найоперативнiших методiв дiагностики проблем iз цим органом є легкi постукування в дiлянцi нирок. Хворi нирки на таке реагують.

-- А чому цей орган починає слабувати в цей період?

-- Однiєю з найбiльш поширених проблем міжсезоння є перехолодження, особливу небезпеку становить раптове зниження температури повітря ввечері. Тому медики завжди наголошують на необхiдностi правильно добирати гардероб, аби весь органiзм (у тому числi й нирки) був захищеним вiд дiї холоду.

Наступною проблемою є так би мовити невмiння правильно хворiти. Не секрет, що українцi нерiдко волiють переносити застуду на ногах, тодi як органiзмовi потрiбен спокiй та лiжковий режим. I що найголовнiше, при цього треба багато пити рiдини (навiть до трьох лiтрiв), особливо якщо мова про ангiну, бо iнакше токсини
затримуватимуться в нирках. От i маєте передумови для отримання невтiшного дiагнозу.

Загалом же нирки автоматично набувають статусу потенцiйної мiшенi при будь-яких респiраторних захворюваннях, серед яких грип, тонзилiт, навiть запалення легень. Тому пiсля лiкування таких недуг неодмiнно слiд зробити аналiз сечi -- для контролю. Надмiрна кiлькiсть бiлка, лейкоцитiв та еритроцитiв свiдчить про
те, що недуга ще не вiдступила. Тож лiкування слiд продовжити, чого вимагають в тому числi й нирки.

Додам, що на тлi частих хронiчних запальних процесiв нирка може навiть атрофуватися, тобто, вийти з ладу. Мова про дуже важкi наслiдки для роботи органiзму, тому думаю, зайвим буде нагадувати на необхiдностi вчасного отримання адекватного лiкування. А для профiлактики захворювань раз на рiк потрiбно проходити диспанзеризацiю.

-- Кажуть, що про проблеми з нирками може свiдчити частота вiдвiдувань туалету. Якою саме є залежність?

-- Треба зважати на кiлькiсть випитої рiдини. За день органiзм людини має отримати близько двох лiтрiв (з урахуванням перших страв та фруктiв). Вiдповiдно, збiльшення чи зменшення кiлькостi випитої рiдини провокує й змiни в режимi сечовипускання. 

Але якщо вiдхилення вiд норми (не менше чотирьох разiв на день) в той чи iнший бiк трапляються регулярно й не залежно вiд кiлькостi випитої рiдини, йдеться про тривожним симптомом, через що варто звернутися до лiкаря (уролог). Найчастiше при появi запального процесу в нирках зменшується кiлькiсть сечовипускань.
Тодi як збiльшення частоти вiдвiдувань туалету нерiдко свiдчить про розвиток циститу (запалення слизової оболонки сечового мiхура). Причиною чого дуже часто також є переохолодження.

На цьому фоні починає розмножуватись iнфекцiя, котра потрапляє в сечовий мiхур, що й провокує запальний процес. При цьому нерiдко вiдбувається пiдвищення температури тiла, хворий часто бiгає до туалету, а буває, що ця потреба пiднiмає з лiжка серед ночi. Треба зауважити, що при такому захворювання сечовипускання супроводжується болями та вiдчуттям печiння. Також з"являється важкiсть у спинi та нижнiй частинi живота.

Майте на увазi, несвоєчасне чи неправильне (обране на власний розсуд, а не за рекомендацiєю медикiв) лiкування може призвести до того, що запалення сечового мiхура набуде хронiчного характеру.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
14:55
Клінічні дослідження показують, що вже за місяць у людини розвивається рубцеве звуження стравоходу, з'являються виразкові кровотечі в шлунку і всі симптоми токсичного набряку легень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.