Анальгін та ліки від серця більше не знадобляться, якщо регулярно дозволяти собі таке задоволення. Довели науковці

У деяких країнах першого березня відзначають день кішки. До цієї дати спеціалісти університету Мінесоти провели дослідження й виявили, що присутність в домі цієї тварини сприяє зниженню ризику розвитку серцево-судинних захворювань на 30 %. Загалом, за результатами досліджень, значно здоровішими виявились люди, поряд
з якими живуть коти.

А на основі чого відбувається така позитивна взаємодія між організмом людини й тварини? Про це розповіли Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Микола Макарчук, професор, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварини Київського
нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка; та Надія Чаплигіна, голова фелінологічного клубу "Владімінес". 

-- Відомо, що кішка -- тварина з характером, якщо вона не захоче,
на руках її не втримати. Чому ж медики кажуть, що такий тандем є
рятівним для людини?

М. Макарчук: -- Часи, коли кішка гуляла сама по собі, давно минули. Ці тварини тривалий час провели в компанії людини, вони еволюціонували з нами, тож тепер хочуть, аби їх любили. При цьому кішки здатні віддавати свою любов, що позитивно впливає на  самопочуття людини.

Є. Заїка: -- Якщо господар нервує чи злиться, кішка намагається його заспокоїти, покращити його емоційний стан. Коти відчувають нестачу чи надлишок енергії в біополі людини, інтуїтивно намагаючись виправити ситуацію, допомогти, підкорегувати. Тому  вкладаються на коліна й починають муркотіти.

-- Яким же є механізм такої взаємодії?

М. Макарчук: -- Почнімо з того, що тактильні подразники впливають на настрій людини. Від народження в нас закладена потреба в обіймах, це заспокоює. Таким же є механізм дії торкання м"якої шерсті кота. Це провокує певні зміни в мозку, завдяки чому в організмі збільшується кількість сератоніну та ендорфінів. Людина
заспокоюється, з"являється відчуття задоволення, знижується рівень тривожності й депресивності.

Крім того відомим є факт, що коти люблять лягати на тіло людини. Так от, вони відчувають навіть незначне підвищення температури тіла людини в певній ділянці. Саме на таке місце вони воліють лягти й скрутитися, створюючи при цьому такий собі тепловий компрес.

Є. Заїка: -- Однією з базових потреб людини є емоційне спілкування, в якому присутніми є елементи любові. Якщо така потреба порушена, організм починає потерпати від дискомфорту. А якщо в такому стані перебувати тривалий час, обов"язково "заявить про себе" якесь слабке місце й почне розвиватися хвороба. В першу чергу за таких умов потерпає серце, шлунок, печінка.

Тож найлегшим способом отримати спілкування й задовільнити потребу в опікуванні можна завдяки котові. При цьому відбувається нормалізація роботи мозку, організм починає більш цілісно працювати. До речі, доведено, що присутність кота чудово допомагає при боротьбі з неврозами. Бо на людину впливає й муркотіння -- вібрації, що при цьому видає кішка, мають сильнодіючий заспокійливий ефект.

Н. Чаплигіна: -- Знаєте, в розвинених країнах в лікарнях працюють кішки, вони ходять з палати до палати, "спілкуючись" із хворими пацієнтами. Ці тварини заспокоюють нервову систему людини (а це найкраща профілактика від хвороб), допомагають при болях у суглобах, навіть можуть нормалізувати артеріальний тиск та позбавити головного болю. Тож власникам котів нерідко можна  обійтися без таблетки, варто лише взяти на руки кота й почати його гладити.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.