Анальгін та ліки від серця більше не знадобляться, якщо регулярно дозволяти собі таке задоволення. Довели науковці

У деяких країнах першого березня відзначають день кішки. До цієї дати спеціалісти університету Мінесоти провели дослідження й виявили, що присутність в домі цієї тварини сприяє зниженню ризику розвитку серцево-судинних захворювань на 30 %. Загалом, за результатами досліджень, значно здоровішими виявились люди, поряд
з якими живуть коти.

А на основі чого відбувається така позитивна взаємодія між організмом людини й тварини? Про це розповіли Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Микола Макарчук, професор, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварини Київського
нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка; та Надія Чаплигіна, голова фелінологічного клубу "Владімінес". 

-- Відомо, що кішка -- тварина з характером, якщо вона не захоче,
на руках її не втримати. Чому ж медики кажуть, що такий тандем є
рятівним для людини?

М. Макарчук: -- Часи, коли кішка гуляла сама по собі, давно минули. Ці тварини тривалий час провели в компанії людини, вони еволюціонували з нами, тож тепер хочуть, аби їх любили. При цьому кішки здатні віддавати свою любов, що позитивно впливає на  самопочуття людини.

Є. Заїка: -- Якщо господар нервує чи злиться, кішка намагається його заспокоїти, покращити його емоційний стан. Коти відчувають нестачу чи надлишок енергії в біополі людини, інтуїтивно намагаючись виправити ситуацію, допомогти, підкорегувати. Тому  вкладаються на коліна й починають муркотіти.

-- Яким же є механізм такої взаємодії?

М. Макарчук: -- Почнімо з того, що тактильні подразники впливають на настрій людини. Від народження в нас закладена потреба в обіймах, це заспокоює. Таким же є механізм дії торкання м"якої шерсті кота. Це провокує певні зміни в мозку, завдяки чому в організмі збільшується кількість сератоніну та ендорфінів. Людина
заспокоюється, з"являється відчуття задоволення, знижується рівень тривожності й депресивності.

Крім того відомим є факт, що коти люблять лягати на тіло людини. Так от, вони відчувають навіть незначне підвищення температури тіла людини в певній ділянці. Саме на таке місце вони воліють лягти й скрутитися, створюючи при цьому такий собі тепловий компрес.

Є. Заїка: -- Однією з базових потреб людини є емоційне спілкування, в якому присутніми є елементи любові. Якщо така потреба порушена, організм починає потерпати від дискомфорту. А якщо в такому стані перебувати тривалий час, обов"язково "заявить про себе" якесь слабке місце й почне розвиватися хвороба. В першу чергу за таких умов потерпає серце, шлунок, печінка.

Тож найлегшим способом отримати спілкування й задовільнити потребу в опікуванні можна завдяки котові. При цьому відбувається нормалізація роботи мозку, організм починає більш цілісно працювати. До речі, доведено, що присутність кота чудово допомагає при боротьбі з неврозами. Бо на людину впливає й муркотіння -- вібрації, що при цьому видає кішка, мають сильнодіючий заспокійливий ефект.

Н. Чаплигіна: -- Знаєте, в розвинених країнах в лікарнях працюють кішки, вони ходять з палати до палати, "спілкуючись" із хворими пацієнтами. Ці тварини заспокоюють нервову систему людини (а це найкраща профілактика від хвороб), допомагають при болях у суглобах, навіть можуть нормалізувати артеріальний тиск та позбавити головного болю. Тож власникам котів нерідко можна  обійтися без таблетки, варто лише взяти на руки кота й почати його гладити.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.