Iмунiтет - не гумовий: лікар пояснив, чому не варто підвищувати імунітет синтетичними препаратами

1 березня — Всесвітній день імунітету

Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

Щорічно з ініціативи ВООЗ 1 березня відзначається “Всесвітній день імунітету”. Саме слово “імунітет” походить від латинського слова “immunitas” і означає ”звільнення”. Імунітет -- це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

Початок весни — чи не найгірша для імунітету пора року, адже він виснажений боротьбою з зимовими вірусами та інфекціями, а також авітамінозом.

-- Багато хто змiцнює iмунiтет, вживаючи iмуностимулятори...

-- Цього робити не можна у жодному разi. Адже усi медикаментознi препарати допомагають лише короткотермiново -- доки їх п'єш, -- вважає Борис Скачко, лікар-терапевт, фітотерапевт, натуропат, реабілітолог. -- Та й iмунна система не гумова -- вона не може постiйно працювати у режимi повної бойової готовностi. Якщо її "пiдстьобувати" штучно, то при закiнченнi дiї преперату рiвень захисту впаде майже до нуля. Навiть рослиннi адаптогени (женьшень, елеутерокок, ехiнацея) не є панацеєю у цiй ситуацiї.

Щоб пiдняти iмунiтет, потрiбен час. Вживати адаптогени треба починаючи з малих доз, пiдвищуючи їх раз на тиждень. А якщо людина раптом почне приймати великi дози, то настане зворотня реакцiя -- пригнiчення iмунiтету.

Так само не варто "переборщувати" з антиоксидантами -- зокрема, з вiтамiном С. Нема жодної потреби їсти його пачками. Достатньо налагодити харчування: квашена капуста, лимони, апельсини-мандарини, будь-якi свiжi овочi та фрукти повиннi щодня бути на столi. Адже вітаміни з продуктiв засвоюються органiзмом краще, нiж синтетичнi. До речі, останні часто виликають алергiю. I, врештi, якщо постiйно давати органiзму готовi вiтамiни, вiн втратить здатнiсть синтезувати їх з продуктiв харчування.

Достатньо з'їдати лише один цитрусовий плiд через день -- цього цiлком досить для надходження необхiдної кiлькостi вiтамiну С.

– Від чого ще залежить імунітет?

-- Велику роль у формуваннi iмунiтету відіграє... нервова система. Адже пiд час емоцiйного стресу наднирники виробляють стресовi гормони, якi знижуть  активнiсть iмунної системи.

А ще функціонування імунної системи залежить від стану печінки. Печiнка -- головний очищувач кровi, а при потрапляннi вiрусу саме вона є постачальником "будiвельного матерiалу" для вироблення iмунною системою антитiл (зокрема, iнтерферону).

Коли вiрус потрапляє в органiзм через слизову оболонку органiв дихання, починається вироблення iмуноглобулiну А. Цi антитiла зв'язують та деактивовують вiрус. А вироблення iмуноглобулiнiв залежить вiд здатностi печiнки продукувати вiдповiднi клiтини.

Тому для iмунiтету треба насамперед очистити та активiзувати дiяльнiсть печiнки. Адже недарма її називають королевою органiзму. Дуже важливо налагодити правильне харчування -- зокрема, забезпечити достатнє надходження вiтамiну А  (саме вiн необхiдний для печiнки). Ясна рiч, варто виключити вживання алкоголю, який руйнує печiнку.

Також необхiдно слiдкувати за мiкрофлорою кишкiвника, адже вiн бере безспосередню участь у формуваннi iмунiтету. Це найбiльший бар'єрний орган людини. Харчування має бути таким, щоб мiнiмiзувати гниліснi процесi у кишкiвнику -- тобто, вживайте бiльше злакiв, овочiв у будь-якому виглядi (вони мiстять клiтковину), хлiб грубого помолу, молочнокислi продукти.

Головне -- зрозумiти, що iмунiтет людини залежить вiд того, що i як вона їсть. Наше завдання -- зебезпечити iмуннiй системi матерiал та можливiсть виконувати свою роботу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

09:30
Своїми параметрами новонароджена неабияк здивувала і батьків, і медиків. Адже за результатами ультразвукової діагностики, яку проводили на 40-му тижні вагітності, лікарі зазначили, що вага дитини - 3900 грамів
00:24
В. о міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що прянощі мають ряд корисних для людського організму властивостей.
22:24
Хороший секс на вихідних допомагає збільшити продуктивність на роботі.
19:20
Офтальмолог розповіла, чому розвивається "куряча сліпота".
17:00
На стіл до кардіохірурга Едуарда Соколова вклала шкідлива звичка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.