Спеціалісти назвали продукт, який допоможе кинути курити

Кажуть, аби повнiстю вiдмовитись вiд цигарок, потрiбно лише сильно цього захотiти. Але при цьому нiхто не попереджає, що на перших порах життя без тютюну людина може зазнати значного погiршення самопочуття.

Про те, як допомогти органiзмовi перебороти залежнiсть вiд тютюну, розповiли Наталiя Кризина, заслужений лiкар України, доцент кафедри нервових хвороб Київського медичного iнституту Української асоцiацiї народної медицини, та Тетяна Андреєва, кандидат медичних наук.

-- Коли затятий курець намагається кинути курити, його органiзм
нiби протестує. Людина раптом починає почуватися дуже кепсько.
Хоча, здавалося б, мала вiдчувати полегшення. Чому таке стається?

Т. Андреєва: -- Секрет у тому, що нiкотин провокує виробiтку в органiзмi такої речовини як ацетилхолiн. Саме вiн змушує органiзм активiзовуватись. Йдеться про працездатнiсть, концентрацiю уваги, стан судин, роботу кишково-шлункового тракту. А завдяки тютюнопалiнню курець вiдчуває певну ейфорiю -- отримує
задоволення, покращується настрiй.

Коли ж людина перестає курити, починає потерпати вiд так званого синдрому вiдмiни. Негативного впливу вiд цього зазнає центральна та периферична нервовi системи. Людина не може нормально реагувати на їжу (вона погано засвоюється, погiршується процес травлення), сексуального партнера, роботу. Зрештою, колишнiй курець навiть перестає отримувати задоволення вiд життя.

Але це не найгiршi наслiдки. З"являються скарги на тошноту, закрепи, головнi болi, порушення сну, при цьому нерiдко синiють руки (через те, що кровообмiн вже не стимулюється). Це можна порiвняти iз ломкою. Звiдси й вiдомий вислiв про те, що вуха пухнуть без сигарет.

Згадайте й про те, що вiд табачного диму потрепає дихальна система, внаслiдок чого паралiдзується функцiя очищення легенiв. А коли людина перестає курити, ця робота вiдновлюється. У результатi вiдбувається вiдхаркування всього, що накопичувалось. До речi, вченi дослiдили, що пiсля вiдмови вiд курiння нерiдко
одразу починає розвиватись стоматит.

-- Як же собi допомогти в такiй ситуацiї?

Н. Кризина: -- Аби вiдволiкти себе вiд рефлекторного бажання покурити, запасiться льодяниками та печивом. Це допоможе, коли органiзм "нагадуватиме" про потребу покурити. Попри це, органiзм все одно може вимагати порцiї тютюну. Зважаючи на це, додайте до свого рацiону хрiн -- в ньому найбiльше мiститься природнього
нiкотину. Цей нiкотинозамiнник слiд зуживати з хлiбом, салом та рiзними стравами, що принесе полегшення.

Але найпершим правилом для колишнiх курцiв є якнайшвидше виведення з органiзму шкiдливих речовин, котрi накопичувались за весь стаж курiння. Тому раджу в перiод вiдмови багато пити рiдини. Робiть собi чаї з малини, завдяки цьому вiдбуватиметься детоксикацiя. Також з метою очищення ввечерi варто робити
iнгаляцiї. Розведiть чайну ложку солi чи соди у склянцi окропу i кiлька хвилин подихайте цими випарами. 

А ще раджу готувати собi вiдвари з мати й мачухи та липового цвiту. Пити це слiд протягом дня замiсть чаю, отримаєте чудовий вiдхаркуючий засiб. Потрiбно ж допомагати легеням очищатись. З цiєю метою розведiть мед iз соком чорної редьки та приймайте кiлька разiв на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.