Фахівець пояснила, чому перші весняні запахи змінюють настрій та поведінку людини

Весна рухається планетою зі швидкістю приблизно 50 кілометрів на добу. Це визначили, спостерігаючи за суцвіттями деяких рослин. Також відомо, що діти навесні ростуть швидше, ніж в інші пори року.

Весна надихає і змушує нас по-новому поглянути практично на все. А весняні запахи пробуджують наш настрій, фантазії, дають силу, змінюють поведінку. Цікаво, чому перші запахи весни діють на людину, наче наркотик?

-- Вплив ароматiв на свiдомiсть i навiть пiдсвiдомiсть людини величезний, -- пояснює Тетяна Кодлубовська, арома- та рефлексотерапевт. -- При вдиханнi запах негайно досягає мозку, дуже швидко вiдбувається збудження центральної нервової системи, пiд впливом запахiв настрiй людини може змiнюватися майже миттєво.

А квiтковi аромати особливо сильно впливають на дiлянку мозку, що вiдповiдає за вiдчуття та емоцiї. Тому аромат перших веснiних квiтiв та навiть запах дерев, в яких щойно почався рух сокiв, викликає у нас вiдчуття захвату, подиву, захоплення.

До речi, саме нюх є одним з найголовнiших органiв чуття людини. Запах дає нам бiльше iнформацiї, нiж зiр та слух разом узятi. Саме нюховi рецептори прокидаються у людини ранiше за iншi. Доведено, що новонароджене немовля розпiзнає свою матiр саме за запахом. Якщо до нього пiдходить мама, маля повертається в її бiк та починає прицмоктувати губками. А якщо пiдiйде iнша жiнка, буде вiдвертатися, кривитися, може навiть розплакатися.

Навiть закоханi обирають одне одного за запахом. Нещодавно провели такий експеимент. Сто подружнiх пар роздiлили, кожному з подружжя зав'язали очi i давали нюхати одяг. Так от, сiмдесят пар безпомилково визначали одяг одне одного.

Крiм того, пам'ять зберiгає усi запахи, з якими людина стикнулася протягом життя. Тому у багатьох були випадки, коли, почувши якийсь аромат, згадуваеш певнi ситуацiї, людей, обставини. Запахи можуть викликати рiзноманiтнi емоцiї -- вiд пiднесення до гнiву та агресiї.

-- А якi асоцiацiї викликають запахи весни?

-- Насамперед, це свiжiсть, очiкування чогось нового, пiднесення настрою, новi iдеї. Легкi аромати перших весняних квiтiв дуже нiжнi та делiкатнi, вони пробуджують кращi почуття, позбавляють стресу та зимової депресiї, викликають позитивнi емоцiї.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.