Важких хвороб можна буде позбутись! ДНК навчились редагувати

Наукові співробітники Інституту фундаментальних досліджень в Південній Кореї заявили про створення нової технології редагування ДНК. Про це повідомляє health.unian.ua.

Нова технологія (на основі системи CRISPR/Cas) дозволяє вносити зміни в ДНК з точністю до одного нуклеотиду. Це, за словами вчених, знадобиться для виправлення шкідливих мутацій.

Такий метод можна буде застосовувати для лікування таких важких спадкових захворювань, як муковісцидоз, фенілкетонурія або хвороба Хантінгтона.

Cas9 являє собою білок, що розрізає подвійний ланцюг на певній ділянці. Це визначає місце РНК (sgRNA), яке комплементарно зв'язується зі специфічним сайтом впізнавання. Розірвана молекулярними «ножицями» нуклеїнова кислота потім відновлюється, в результаті чого втрачається частина послідовності, що
перешкоджає точному зміни ДНК. Для вирішення цієї проблеми дослідники модифікували систему, поєднавши Cas9 з іншим ферментом — цитидиндезаміназою. Це дозволило отримати молекулярний комплекс, здатний замінити один нуклеотид на інший. Він розрізає тільки один ланцюг у подвійній спіралі і перетворює нуклеотид цитозин в тимін. 

Нову технологію вже випробували на ембріонах мишей, для чого комплекс вводили в запліднені яйцеклітини за допомогою ін'єкції і микропорації, після чого
зародки були пересаджені сурогатним матерям. Гризуни, які народилися внаслідок такого втручання, не синтезували дистрофін в м'язових клітинах (у людини це призводить до дистрофії Дюшенна) або були альбіносами. 

Це дозволить розробити нові методи терапії спадкових захворювань, пов'язаних з однонуклеотидними замінами, впевнені  вчені. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.