Низький - не значить добрий: експерти ВООЗ застерiгають, що гiпотонiя стає бiльш розповсюдженою, нiж гiпертонiя

Гiпотонiя, або знижений артерiальний тиск, -- це, кажуть лiкарi, хвороба способу життя. Сидяча робота, мiнiмум руху, стреси -- i судини втрачають тонус, стають в'ялими. Вiдтак, бережучи судини, органiзм запускає механiзм зниження тиску кровi, людина стає млявою, вiдчуває слабкiсть, головокружiння.

Знижений тиск -- це хвороба чи стан?

-- Коли можна говорити про те, що людина є гiпотонiком?

-- Гiпотонiками вважаються люди, чий тиск не перевищує показникiв 100 на 60 мiлiметрiв ртутного стовпчика. Iнакше знижується тонус венозних судин, уповiльнюється циркуляцiя кровi i в результатi "падає" загальний тонус органiзму. В такому станi людина скаржиться на головний бiль, головокружiння, загальну слабкiсть, бачить "мушки" перед очима, -- пояснює Iрина Смирнова, професор, науковий спiвробiтник Інституту кардiологiї iм.М.Д.Стражеска АМН України.

У декого зниження тиску може вiдбуватися одномоментно -- як реакцiя на стрес, погоднi умови, магнiтнi бурi, надмiрне фiзичне навантаження тощо. Часто у молодих дiвчат пiд час критичних днiв може рiзко знизитися тиск -- аж до зомлiння. Крiм того, деякi хвороби -- серцевi, гормональнi -- можуть  супроводжуватися зниженням тиску. А про гiпотонiю можна говорити тодi, коли низький тиск є систематичним.

До речi, гiпотонiки дуже чутливi на коливання атмосферного тиску, температури, вологостi повiтря, тобто, є дуже метеозалежними. Хоча для декого гiпотонiя є фiзiологiчною особливiстю органiзму та не викликає жодних патологiчних змiн.

-- Часто можна почути такий народний рецепт вiд зниженого тиску, як кава з коньяком. Що кажуть медики з цього приводу?

-- Це помилковий метод нормалiзацiї стану. Для пiдняття тонусу краще випити чорного чи зеленого мiцного чаю -- вiн мiстить кофеїн. З цiєю метою можна випити й каву, але точно без коньяку -- алкоголь розширить судини, i тиск дiйсно пiднiметься, але ненадовго. Потiм вiн рiзко впаде, i людинi стане ще гiрше.

Помiчним у такому випадку є контрастний душ (щоб не допустити спазму судин, перехiд вiд гарячої до холодної води не повинен бути рiзким). Можна вживати настоянки -- женьшеню, елеутерококу тощо. I, звiсно, вести календар тиску. Вiн допоможе розiбратися, якi ситуацiї викликають зниження тиску, а якi методи його краще нормалiзують.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.