Полоскання коньяком можуть бути корисні для здоров'я зубів, а от жуйка може зашкодити

З дитинства нам відомо, що зуби чистити слід двічі на день, що бодай раз на рік треба проводити санацію зубів, що після їжі варто скористатись жуйкою, аби не залишалось часток їжі. 

Серед дорослого населення побудтує думка, ніби полоскання ротової порожнини кон"яком допомагає зберегти здоров"я зубів. А нещодавно німецький стоматолог Томас Вольф з правління Вільного союзу німецьких зубних лікарів виступив із попередженням про те, що інфекція зберігається в щетині зубної щітки.

Тож після перенесеного респіраторного захворювання необхідно в першу чергу змінити зубну щітку. Інакше ризикуєте заразитися знову. Загалом міняти щітку слід через кожні 6-8 тижнів. 

Та чи всі ці тези є правдивими, а чи може це просто міфи? Про таке в міжнародний день зубного лікаря, який відзначають сьогодні, у розмові з Володимиром Ричковим, лікарем -- стоматологом вищої категорії.

-- То чи справді треба міняти щітку після перенесеного респіраторного захворювання?

-- По-перше, зубну щітку слід міняти через кожні 1 -- 2 місяці. По-друге, так, після застуди чи грипу обов"язково купуйте нову зубну щітку. Найкраще обирати м"яку щітку (хоча прийнято вважати, що вона має бути жорсткою), вона не пошкоджуватиме емаль і найкраще чиститиме. Крім того чимало пацієнтів воліє щодня користуватись відбілювальною пастою. Тоді як робити це можна не
частіше, ніж раз на тиждень, адже в таких пастах міститься абразив, що шкодить емалі.

А от теза про те, що рот є найбруднішим місцем в організмі людини, правдива. Тому найважливішше правильно доглядати за ротовою порожниною.

-- А яких зазвичай припускаються помилок у цьому?

-- Мало хто розуміє, що такий патологічний процес як карієс починається вже після того, як зуб прорізався. На нього починається атака з боку бактерій, що містяться в ротовій порожнині. Після їди на зубах залишаються рештки їжі, котрі є
мішенню бактерій. Починається процес бродіння, бактерії при цьому виділяють кислоту, котра нищить оболонку зуба.

Тож навіть дворазове чищення не забезпечує необхідну чистоту зубів, однак серед укарїнців дуже багато таких, які чистять зуби лише зранку або тільки ввечері... От і маємо сумний результат, що мало не в кожного вже з дитинства є карієс. Для порівняння, у Швейцарії в медінститутах немає окремої дисципліни стосовно
лікування каналів (після видалення нерва). Є лише ознайомчий курс для загалу, а займається цим вузьке коло спеціалістів. Все тому, що мешканці цієї країни просто не доводять свої зуби до такого стану, а вчасно проходять лікування.

-- А полоскати коньяком доречно?

-- Хіба що з тієї причини, що в напої міститься спирт, який виконує роль антисептика, та дубильні речовини, що мають в"яжучу дією на слизову оболонку ротової порожнити (це допомагає при запальних процесах, таких, наприклад, як гінгівіт).

Чого точно робити не варто, так це полоскати рот солодкими газованими напоями, вони містять багато кислоти. Дехто вірить, що горнятко чаю чи кави після їжі сприяє очищенню ротової порожнини. Але це сприяє потемнінню зубів, крім того наявність цукру в напоях лише активізує бактерії.

Якщо не маєте можливості почистити зуби, з"їжте морквину (в яблукові є кислота) чи скористайтесь жуйкою, тоді відбудеться механічне очищення. І майте на увазі, лише жуйка без цукру сприяє виведенню мікробів. Крім того жуйку слід жувати лише впродовж нетривалого часу (кілька хвилин), інакше вона перетвориться на
скупчення інфекцій, тоді мікроби повертатимуться в своє звичне середовище.

Та найефективніше в боротьбі проти карієсу маки є зубна паста (позаяк іони фтору блокують здатність утворення кислот) й зубна нитка (бо лише так можна почистити міжзубні проміжки). 

А ще на здоров"я зубів впливає раціон харчування. Що більше у меню солодощів, хлібобулочних виробів, то активніше накопичуватиметься наліт. А якщо в раціоні багато овочів і фруктів, котрі під час жування сприяють очищенню зубів.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.