Чоловік переніс заміну відразу 9 органів, ушкоджених раком, а тепер планує взяти участь у перегонах

Британець Адам Елдерсон став четвертою людиною в світі, який повернувся після множинної трансплантації органів до нормального життя.

На початку 2013 року у Елдерсона, якому тоді було 35 років, знайшли дуже рідкісну форму раку -- псевдоміксому очеревини. В цьому випадку злоякісні клітини поширюються на всі органи черевної порожнини. На час постановки діагнозу хвороба зайшла вже дуже далеко, тож лікарі відмовилися від операції, давши Адаму максимум два роки життя.

Однак Елдерсон вирішив не здаватися і почав наполегливо шукати по всьому світу лікарів, які могли б йому допомогти. Врешті він вийшов на британського хірурга Брендона Морана, що спеціалізується на псевдоміксомах очеревини, який погодився провести Елдерсону експериментальну операцію. Вона відбулася влітку 2015 року, пише 7dniv.info. На той час стан Елдерсона було вже дуже важким, йому залишалося жити кілька тижнів.

Операція тривала 17 годин, її виконували 30 фахівців, що працювали позмінно. В ході процедури у Адама видалили дев'ять порушених раком органів -- шлунок, тонкий кишківник, товстий кишеківник, підшлункову залозу, селезінку, жовчний міхур, апендикс, більшу частину печінки і стінку черевної порожнини. Більшість з цих органів було замінено донорськими. Загальна вага вилучених злоякісних новоутворень склав 10 кілограмів.

Операція пройшла успішно, і зараз Елдерсон відчуває себе настільки добре, що збирається одружитися, а також взяти участь у благодійніх перегонах “Mongol Rally”, яка щорічно проходить за маршрутом Лондон--Улан-Уде. “Зараз прийшов час віддавати борги. Я хочу не лише розповісти про псевдоміксому, а й показати, наскільки важливо ніколи не здаватися, -- говорить Адам. -- Мені хочеться подякувати не тільки команді медиків, які пішли на великий ризик, і він себе виправдав, але і сім'ю мого донора. Сувора реальність така, що хтось втрачає життя, щоб вижив інший, і я цього ніколи не забуду, і не буду сприймати, як щось саме собою зрозуміле. Я буду щомиті цінувати цей дар протягом всього того часу, який мені ще відпущено”.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.