Аби стати щасливою, треба... змінити групу крові

Результати дослiджень соцiологiв з Флориди свiдчать про те, що жiнки у шлюбi почуваються бiльш нещасливими, анiж чоловiки. Бо вiдмовляються заради сiм"ї вiд своїх вподобань, друзiв, захоплень, придiляючи максимум часу сiм"ї.

Прокоментували такi висновки Свiтлана Бєляєва, психолог захiдно-українського центру "Жiночi перспективи", та Олена Добродняк, голова секцiї системної сiмейної психотепарiї.

-- Чи українкам притаманна певного роду самопожертва заради
сiм"ї?

О. Добродняк: -- Ранiше нашi бабцi не мали альтернативи. З раннього дитинства дiвчаток готували до виконання однiєї мiсiї: бути доброю господинею та мамою. А сучасне життя вiдкриває широкi можливостi, котрi полягають в тому числi в будуваннi кар"єри. Так от, зараз українки опинилися на такому собi перехрестi. З одного боку намагаються дотримуватись традицiйної моделi поведiнки, з
iншого -- прагнуть реалiзуватися в професiйному планi.

Насправдi зробити це доволi важко. Бо мова про доволi велике навантаження. От через те, що не вдається поєднати такi рiзнi мiсiї, жiнка почувається нещасливою.

-- Як же вийти з такої ситуацiї?

О. Добродняк: -- Необхiдно в першу чергу зiзнатися собi, дати вiдповiдь на питання: чого саме я хочу. Бачте, є жiнки, котрi створенi лише для сiм"ї, кар"єра їм не потрiбна (тож не варто розриватися). Є такi, що схильнi до професiйного росту, тодi як не витримують необхiдностi виконання сiмейних обов"язкiв (хоча при цьому мають стосунки). А є жiнки, котрi намагаються все це поєднувати (в такому випадку необхiдно правильно обрати пропорцiю).

I що дуже важливо, своїми бажаннями слiд подiлитися з рiдними. Є чимало жiнок, котрi бояться зробити такий крок, мовляв, хтось iз рiдних (примiром, чоловiк) не зрозумiє. 

Жiнки бояться, що наштовхнуться на нерозумiння, небажання пiдтримати. Тодi як доволi часто на практицi виявляється, що чоловiки здатнi змiнити свої погляди й пiдлаштуватися пiд прагнення своєї половинки. Тож не бiйтися прислухатися до своїх бажань. Займайтеся тим, до чого бiльше душа лежить, тодi i ви, i вашi рiднi будуть щасливими.

-- Тож якою є формула щасливого сiмейного життя?

С. Бєляєва: -- Аби кожен член сiм"ї був щасливим, слiд дортримуватись основних життєвих правил та догм. Треба розумiтим, що є певнi так би мовити закони,
котрi допомагають родинi бути щасливою. Для цього люди мають рухатися й дивитися в одному напрямку. Умовно про таких людей кажуть: мають одну групу кровi.

Аби таке було можливим, треба мати однаковi цiнностi, життєву фiлософiю, вподобання. Звiсно, доповнювати такий "комплект" мають не лише сексуальна, але й морально-етична гармонiя. Завдяки цьому епiцентром допомоги в людини буде її
сiм"я. Тодi не виникатиме бажання шукати на сторонi спiлкування чи iнтимної близкостi. Тодi подружжя почуватиметься щасливим.

При цьому не потрiбно думати, що так просто створити щасливу сiм"ю. Це важка праця, в основi якої має лежати бажання пiдтримувати та мистецтво спiлкуватися. Треба вмiти коректно висловлювати свої думки, аби своїми притензiями чи незадоволенням не образити близьку людину.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.