Науковці виявили сезон, коли якість сперми в чоловіків є найкращою

Ізраїльські вчені з університету Бен-Гуріона заявили, що найкращим періодом для зачаття дитини є початок весни. Мовляв, саме в цей час сперматозоїди чоловіка є найбільш активними і мають найменше відхилень. Тому парам, котрі прагнуть завестись потомством, медики радять саме зараз активно попрацювати над
реалізацією своїх планів.

Прокоментував такі висновки Роман Копець, лікар-андролог обласного Центру репродуктивного здоров"я населення.

-- Хіба в процесі сперматогенезу має значення сезонність?

-- А ви подумайте, що для живих організмів означає весна? Пробудження! Свого часу я проводив дослідження залежності плідності чоловіків від сезону, виявилось, що на цей процес негативно впливають холодові антитіла, котрі утворюються взимку.

Більше того, всі процеси в організімі людини проходять за принципом синусоїди. Навесні синусоїда нашого організму (зокрема мова про чоловіків) різко піднімається вгору.

Стається це звісно, на тлі посилення сонячної інсоляції. Але важливе значення має й збільшення тривалості світлового дня, на що вкрай позитивно й активно реагує гіпоталамо-гіпофізарна система людини. Приміром, у Фінляндії (де дуже тривалими є полярні ночі) застосовують спеціальні лампи, котрі покращують
репродуктивну систему жінок.

Для організму чоловіка цей фактрор (тривалість світлового дня) також має велике значення. Бо напочатку весни збільшується рівень серотоніну (гормон задоволення), на цьому тлі збільшується й кількість гонадотропінів (це гормони гіпоталамусу й гіпофізу, що впливають на статеві залози). Загалом все це сприяє покращенню процесу спермогенезу (утворення сперматозоїдів).

-- Дослідники наголосили, що в цей період збільшується кількість  рухливих сперматозоїдів, а є якісь стандарти в цьоцму питанні?

-- Загалом плiднiсть залежить вiд числа сперматозоїдiв, їх функцiональної здатностi, будови, рухливостi. Має бути не менше 50 % рухомих сперматозоїдiв, з них не менше 30 % нормальних (нормальнопобудованих). За рекомендацією ВООЗ, нормою вважається концентрація від 20 мільйонів сперматозоїдів у одному мілілітрі
еякуляту.

А такий показник як рухливість сперматозоїдів розділяють їх на чотири категорії (кожна з яких зазвичай є присутня в еякуляті). Категорія А (з швидким прямолінійним рухом), В (з повільним прямолінійним рухом), С (з непрямолінійним рухом), D (нерухомі). У нормальній фертильній спермі рухливих сперматозоїдів категорії А і В (це здорові сперматозоїди, котрі недавно сформуватися) має бути не менше половини (або категорії А -- не менше чверті).

Якщо ж показники є нижчими за норму, помічним може виявитись відмова від шкідливих звичок, покращення раціону харчування та режиму дня. До речі, негативного впливу може завдавати навіть мобільний телефон, якщо чоловік регулярно носить його в кишенях штанів. Тож майте на увазі, за статистикою, в третині бездітних сімей причиною проблеми є чоловіче безпліддя.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.