Розроблено електронний пластир від мігрені

Вчені з медичного центру "Рамбам" та Ізраїльського технологічного інституту випробували пристрій для електростимуляції, який може бути розміщений на руці та захований під одягом. Про це повідомляє ukrinform.ua  з посиланням на naked-science.

"Прилад, що отримав назву Nerivio Migra, містить комп'ютерний чіп, акумулятор і гумові електроди, які кріпляться на плечі. Система передбачає кілька режимів електростимуляції, регулювати які пацієнт може за допомогою мобільного додатку", -- зазначається в публікації.

Як зазначається, пристрій тестувався на 71 пацієнті з мігренню (від двох до восьми нападів на місяць) у віці 22-72 років, які за два місяці до початку експерименту не вживали профілактичні препарати. За тривалістю електростимуляції автори розділили учасників на п'ять груп: 50, 100, 150, 200 мікросекунд при частоті чотири герца або плацебо. Добровольці мали надягати і включати прилад після початку нападу на 20 хвилин, після чого протягом двох годин вони не могли приймати ліки.

Результати показали, що найбільш інтенсивна електростимуляція (200 мікросекунд) призвела до зменшення болю у 64 відсотків випробовуваних, до зникнення болю — у 30 відсотків. Причому найбільш виражене зниження спостерігалося при тривалості 150 мікросекунд — на 26 процентних пунктів, тоді як при 200 мікросекундах біль зменшилася на 20 п. п. у 48 відсотків учасників. У плацебо-групі зменшення болю склало близько двох відсотків у шести відсотків людей.

За словами авторів, схожий ефект мають сучасні анальгетики, однак для деяких пацієнтів портативний пристрій для електростимуляції може бути зручніший і вигідніший. Крім того, на відміну від аналогів, новий прилад може використовуватися в будь-якому місці.

Мігрень -- неврологічне захворювання, яке виражається в регулярних сильних нападах головного болю. Точні причини патології до цих пір невідомі, а лікування носить симптоматичний характер. Крім анальгетиків, купирувати симптоми мігрені може пряма електростимуляція сенсорних нервів. Наразі до застосування Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США схвалено два таких прилади: під час нападу вони розміщуються на лоба або шиї людини.


 


 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.