Все про вушну сірку розповів лікар: чи треба їх чистити, і як запобігти утворенню вушного корка

Фахівці Американської академiї ЛОР-захворювань зробили несподівану заяву: чистити вуха від вушної сірки не потрiбно! По-перше, кажуть науковцi, сiрка створює захисний бар"єр. По-друге, якщо постiйно вiд неї позбавлятись, це може спровокувати надмiрне її утворення.

-- Абсолютно погоджуюсь iз такими твердженнями, -- говорить Сергiй Дробот, лiкар-отоларинголог вищої категорiї.  --  Вуха чистити не потрiбно, адже природа не дарма забезпечила нас сiрковими залозами. 

Розумiєте, сiрка бiльше утворюється в тому вусi, котре бiльше потерпає вiд шумового фактору. Тобто, вона створює захисний бар"єр вiд надмiрних шумових подразнень. Крiм того забезпечує захист вiд iнфекцiй, пилу та мiкробiв, знищуючи їх.

-- То вуха взагалi нiколи не потрiбно чистити?

-- У всякому разi це не потрiбно робити самотужки. Iнодi в декого з"являється вiдчуття дискомфорту, що проявляється у незначних болях у вухах, свербежi. Або ж може здаватись, що вухо нiби закупорилось. У таких випадках слiд звернутися до лiкаря. Якщо утворився сiрковий корок, спершу треба закапати спецiальним
засобом, що розчиняє засохлу сiрку. А тодi вимити її.

-- А вiд чого iнодi на вусi шкiра стає сухою й починає лущитись?

-- Це свiдчить про те, що на шкiрi вуха розвивається грибок, який може з"явитись саме внаслiдок чищення. Адже пiд час такої процедури ми частково пошкоджуємо епiдермiс. А за таких умов дуже швидко можна занести iнфекцiю.

Якщо при чищеннi користуватись гiгiєнiчними паличками, вони також можуть мiстити деякi бактерiї чи грибки. Причиною розвитку грибкового ураження вуха може бути використання чужого рушника чи вiдвiдування мiсць загального користування (примiром, лазнi). Або ж занести шкiдливу флору можна внаслiдок вмивання брудною водою.

Хочу наголосити, якщо шкiра на вусi стала сухою, почала лущитись та з"явився свербiж, негайно звернiться до отоларинголога. Лiкування не є складним, воно базується на використаннi спецiальних бактерицидних мазей. А от наслiдом безперешкодного розвитку грибка може стати зовнiшній отит, що з часом загрожує
серйозними ускладненнями, серед яких навiть втрата слуху.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.