Все про вушну сірку розповів лікар: чи треба їх чистити, і як запобігти утворенню вушного корка

Фахівці Американської академiї ЛОР-захворювань зробили несподівану заяву: чистити вуха від вушної сірки не потрiбно! По-перше, кажуть науковцi, сiрка створює захисний бар"єр. По-друге, якщо постiйно вiд неї позбавлятись, це може спровокувати надмiрне її утворення.

-- Абсолютно погоджуюсь iз такими твердженнями, -- говорить Сергiй Дробот, лiкар-отоларинголог вищої категорiї.  --  Вуха чистити не потрiбно, адже природа не дарма забезпечила нас сiрковими залозами. 

Розумiєте, сiрка бiльше утворюється в тому вусi, котре бiльше потерпає вiд шумового фактору. Тобто, вона створює захисний бар"єр вiд надмiрних шумових подразнень. Крiм того забезпечує захист вiд iнфекцiй, пилу та мiкробiв, знищуючи їх.

-- То вуха взагалi нiколи не потрiбно чистити?

-- У всякому разi це не потрiбно робити самотужки. Iнодi в декого з"являється вiдчуття дискомфорту, що проявляється у незначних болях у вухах, свербежi. Або ж може здаватись, що вухо нiби закупорилось. У таких випадках слiд звернутися до лiкаря. Якщо утворився сiрковий корок, спершу треба закапати спецiальним
засобом, що розчиняє засохлу сiрку. А тодi вимити її.

-- А вiд чого iнодi на вусi шкiра стає сухою й починає лущитись?

-- Це свiдчить про те, що на шкiрi вуха розвивається грибок, який може з"явитись саме внаслiдок чищення. Адже пiд час такої процедури ми частково пошкоджуємо епiдермiс. А за таких умов дуже швидко можна занести iнфекцiю.

Якщо при чищеннi користуватись гiгiєнiчними паличками, вони також можуть мiстити деякi бактерiї чи грибки. Причиною розвитку грибкового ураження вуха може бути використання чужого рушника чи вiдвiдування мiсць загального користування (примiром, лазнi). Або ж занести шкiдливу флору можна внаслiдок вмивання брудною водою.

Хочу наголосити, якщо шкiра на вусi стала сухою, почала лущитись та з"явився свербiж, негайно звернiться до отоларинголога. Лiкування не є складним, воно базується на використаннi спецiальних бактерицидних мазей. А от наслiдом безперешкодного розвитку грибка може стати зовнiшній отит, що з часом загрожує
серйозними ускладненнями, серед яких навiть втрата слуху.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.