Все про вушну сірку розповів лікар: чи треба їх чистити, і як запобігти утворенню вушного корка

Фахівці Американської академiї ЛОР-захворювань зробили несподівану заяву: чистити вуха від вушної сірки не потрiбно! По-перше, кажуть науковцi, сiрка створює захисний бар"єр. По-друге, якщо постiйно вiд неї позбавлятись, це може спровокувати надмiрне її утворення.

-- Абсолютно погоджуюсь iз такими твердженнями, -- говорить Сергiй Дробот, лiкар-отоларинголог вищої категорiї.  --  Вуха чистити не потрiбно, адже природа не дарма забезпечила нас сiрковими залозами. 

Розумiєте, сiрка бiльше утворюється в тому вусi, котре бiльше потерпає вiд шумового фактору. Тобто, вона створює захисний бар"єр вiд надмiрних шумових подразнень. Крiм того забезпечує захист вiд iнфекцiй, пилу та мiкробiв, знищуючи їх.

-- То вуха взагалi нiколи не потрiбно чистити?

-- У всякому разi це не потрiбно робити самотужки. Iнодi в декого з"являється вiдчуття дискомфорту, що проявляється у незначних болях у вухах, свербежi. Або ж може здаватись, що вухо нiби закупорилось. У таких випадках слiд звернутися до лiкаря. Якщо утворився сiрковий корок, спершу треба закапати спецiальним
засобом, що розчиняє засохлу сiрку. А тодi вимити її.

-- А вiд чого iнодi на вусi шкiра стає сухою й починає лущитись?

-- Це свiдчить про те, що на шкiрi вуха розвивається грибок, який може з"явитись саме внаслiдок чищення. Адже пiд час такої процедури ми частково пошкоджуємо епiдермiс. А за таких умов дуже швидко можна занести iнфекцiю.

Якщо при чищеннi користуватись гiгiєнiчними паличками, вони також можуть мiстити деякi бактерiї чи грибки. Причиною розвитку грибкового ураження вуха може бути використання чужого рушника чи вiдвiдування мiсць загального користування (примiром, лазнi). Або ж занести шкiдливу флору можна внаслiдок вмивання брудною водою.

Хочу наголосити, якщо шкiра на вусi стала сухою, почала лущитись та з"явився свербiж, негайно звернiться до отоларинголога. Лiкування не є складним, воно базується на використаннi спецiальних бактерицидних мазей. А от наслiдом безперешкодного розвитку грибка може стати зовнiшній отит, що з часом загрожує
серйозними ускладненнями, серед яких навiть втрата слуху.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.