Нема сонця — нема настрою: фахівці пояснили, чому

Брак сонячного світла неабияк впливає на наше психічне здоров'я

Колись психіатрами було помічено, що пацієнти з біполярним розладом одужують швидше, якщо їхні вікна виходять на схід, ніж ті, вікна яких виходять на захід. Це наштовхнуло вчених на думку, що сонячне світло може впливати на людський організм як природній антидепресант.

При подальших дослідженнях з'ясувалося, що природне сонячне світло є справжніми ліками при багатьох психічних розладах — від банальної дратівливості до біполярної депресії.

То яким чином сонце впливає на наш настрій?

-- Річ у тім, що організм намагається синхронізувати свій біоритм з сонячним днем, -- каже Альона Головіна, гештальт-терапевт. -- Адже усі ми залежні від сонця -- саме завдяки сонячному світлу в органiзмi виробляється мелатонiн, який регулює циркаднi ритми людини (внутрiшнiй годинник органiзму). В осніньо-весняний період ми відчуваємо брак сонячного світла, адже світловий день короткий. Відповідно, циркадні ритми збиваються, виникає дисгармонiя.

Власне, сезонні депресії часто є наслідками  реакції на зменшення свтілового дня. Крім того помічено, що у людей з психічними недугами саме у “несонячну пору року” погіршується стан та частішають загострення.

Крім того, людина реагує на короткий світловий день сповільненням обмінних процесів та зниженням життєвого тонусу. Організм перебуває немов у сплячці, а це супроводжується погіршенням настрою, незрозумілим сумом та тривогою, дратівливістю.

Брак сонячного світла впливає не лише на настрій, а й на інтелектуальні здібності (погiршується пам'ять, сприйняття iнформацiї, людинi важко концентруватися). Та й фiзична активнiсть на нулi -- нема бажання щось робити, кудись йти, все робиться немов через силу. Часто виникає безсоння, i людина весь час почувається втомленою.

Ось чому намагайтеся якомога частіше лапати весняне сонце. Саме, певно, помічали, як покращується настрій, коли на вулиці сонячно, і як все стає сірим у похмурий день. Та навіть прогулянка весняним парком у похмурий день покращить настрій та додасть енергії завдяки насиченню клітин киснем.

А поки весна ще остаточно не вступила у свої права, намагайтеся оточити себе  яскравими барвами — змініть штори на вікнах, одягайте одяг яскравих кольорів чи хоча б візьміть якийсь кольоровий аксесуар (шалик, сумочку). Внесіть "яскраву пляму" і в інтер'єр – придбайте нову вазу для весняних тюльпанів.

І пам'ятайте: з кожним днем світловий день збільшується, а тому сезонна депресія от-от відступить.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.