Ця хвороба вже забрала життя 17 дітей

Спалах кору став причиною смерті 17 дітей у Румунії, про це повідомляє health.unian.ua. З цього приводу Міністр охорони здоров'я країни Флоріан Бодог заявив, що у діти, які померли через кір не були вакциновані. Тоді як лише імунізація може забезпечити високий ступінь захисту проти кору.

У чому ж небезпека кору?

-- Проблема в тому, що кір має вірусне походження, передається повітряно-крапельним шляхом, -- говорить Петро Бідзіля, кандидат медичних наук, асистент кафедри внутрiшнiх хвороб Запорiзького державного медичного унiверситету. -- Більше того, кір є висококонтагіозним захворюванням (високий рівень зараження). До групи ризику в першу чергу потрапляють діти, але останніми роками
спостерiгається подорослiшання середньої вiкової групи хворих на кiр. Тепер часто хворіють і студенти, і дорослі люди.

При зараженні у хворого різко підвищується температура тіла, нерідко термометр зупиняється на позначці 39 градусів і більше. Паралельно може з"явитись сухий кашель, кон"юнктивіт, сльозотеча, світлобоязнь (тому коли вдома є хворий, вікна необхідно зашторювати, бо яскраве світло сприяє погіршенню його
самопочуття), а головне, на шкірі з"являється висип. Треба зауважити, висипання при корі має характерне поширення, зверху до низу. Спершу висип з"являється на обличчі й за вухами, тоді поволі опускається на шию, плечі і так далі.

-- Це довго триває?

-- Висипання починає зникати на п"ятий -- шостий день від початку появи. Для того, аби відстежити процес, уражені ділянки змащують зеленкою.

Треба сказати, що кір вважають дитячою хворобою, а все тому, що найчастіше хворіють саме у дитячому віці. Крім того в дитинстві кір переноситься організмом порівняно легко й не загрожує небезпечними наслідками. Тоді як дорослому вiцi ця хвороба є особливо небезпечною. Адже на її тлi можуть розвинутись такi
ускладнення як синусити, блефарит (захворювання очей), ларингіт, отит, трахеобронхiт. Також на тлі кору може розвинутись пневмонія і навіть енцефаліт (запалення головного мозку). Тож кiр може стати причиною летального випадку.

Тому треба мати на увазі, що дорослішою людина стає, то імунна система починає сильніше реагувати на недугу, перебіг захворювання стає важчим і більш бурхливим. Зважаючи на це, дорослі хворі із так званими дитячими хворобами обов"язкового  мають перебувати під наглядом лікарів. 

-- А як вберегтись від недуги?

-- В якості страховки слугує профілактичне щеплення. Щоправда, з  роками імунітет, набутий завдяки вакцині в дитинстві, знижується. Але навіть якщо людина і захворіє на кір, хвороба протікатиме у легкій формі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.