Спадкових хвороб можна буде не боятись

Китайські вчені зайнялись редагуванням ДНК і виправили генетичнімутації у клітинах життєздатних людських ембріонів. Про це пише health.unian.ua. Досі таке нікому не вдавалось.

Такого результату науковці досягли завдяки методу редагування геному CRISPR. Досі CRISPR тестували тільки на генетично бракованих ембріонах, які не могли розвинутися у плід. Але виявилось, що з нормальними ембріонами такий метод працює значно краще.

Дослідники застосовували нормальні ембріони, отримані з незрілих яйцеклітин, що залишилися після циклів ЕКЗ. Йдеться про пожертвувані пацієнтками ЕКО-клінік незрілі яйцеклітини. Потім клітини запліднили, додаючи сперму чоловіків
зі спадковими захворюваннями, і задіювали метод CRISPR для виправлення. 

Першим донором сперми був чоловік з мутацією G1376T в гені ферменту G6PD. Така мутація часто стає причиною фавизму - захворювання, при якому вживання деяких продуктів може викликати руйнування червоних кров'яних тілець. Застосований метод виправив мутацію G1376T у двох ембріонах. Загалом йджеться про напрямок, що  допоможе людству позбутись важких генетичних хвороб. 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.