Спадкових хвороб можна буде не боятись

Китайські вчені зайнялись редагуванням ДНК і виправили генетичнімутації у клітинах життєздатних людських ембріонів. Про це пише health.unian.ua. Досі таке нікому не вдавалось.

Такого результату науковці досягли завдяки методу редагування геному CRISPR. Досі CRISPR тестували тільки на генетично бракованих ембріонах, які не могли розвинутися у плід. Але виявилось, що з нормальними ембріонами такий метод працює значно краще.

Дослідники застосовували нормальні ембріони, отримані з незрілих яйцеклітин, що залишилися після циклів ЕКЗ. Йдеться про пожертвувані пацієнтками ЕКО-клінік незрілі яйцеклітини. Потім клітини запліднили, додаючи сперму чоловіків
зі спадковими захворюваннями, і задіювали метод CRISPR для виправлення. 

Першим донором сперми був чоловік з мутацією G1376T в гені ферменту G6PD. Така мутація часто стає причиною фавизму - захворювання, при якому вживання деяких продуктів може викликати руйнування червоних кров'яних тілець. Застосований метод виправив мутацію G1376T у двох ембріонах. Загалом йджеться про напрямок, що  допоможе людству позбутись важких генетичних хвороб. 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.