Спадкових хвороб можна буде не боятись

Китайські вчені зайнялись редагуванням ДНК і виправили генетичнімутації у клітинах життєздатних людських ембріонів. Про це пише health.unian.ua. Досі таке нікому не вдавалось.

Такого результату науковці досягли завдяки методу редагування геному CRISPR. Досі CRISPR тестували тільки на генетично бракованих ембріонах, які не могли розвинутися у плід. Але виявилось, що з нормальними ембріонами такий метод працює значно краще.

Дослідники застосовували нормальні ембріони, отримані з незрілих яйцеклітин, що залишилися після циклів ЕКЗ. Йдеться про пожертвувані пацієнтками ЕКО-клінік незрілі яйцеклітини. Потім клітини запліднили, додаючи сперму чоловіків
зі спадковими захворюваннями, і задіювали метод CRISPR для виправлення. 

Першим донором сперми був чоловік з мутацією G1376T в гені ферменту G6PD. Така мутація часто стає причиною фавизму - захворювання, при якому вживання деяких продуктів може викликати руйнування червоних кров'яних тілець. Застосований метод виправив мутацію G1376T у двох ембріонах. Загалом йджеться про напрямок, що  допоможе людству позбутись важких генетичних хвороб. 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.