Створено імплантат сітківки, здатний повернути зір

Тестування винаходу на людях-добровольцях заплановане вже на цей рік

Вчені з Італійського інституту технологій розробили імплантат сітківки ока, за допомогою якого їм вже вдалося повернути зір щурам.

Імплантат, який перетворює світло в електричні сигнали, що стимулюють нейрони сітківки, дасть надію мільйонам людей, які страждають від дегенерації сітківки, включаючи пігментний ретиніт, при якому порушується робота фоторецепторів, що призводить до сліпоти, пише today-news.com.

Імплантат складається з тонкого шару електропровідного полімеру, розташованого на заснованому на шовку субстраті і зовнішнього покриття з напівпровідний полімеру. Про результати роботи вчені розповіли в журналі Nature Materials.

Щоб перевірити новинку, вчені імплантували штучну сітківку щурам із спеціально виведеної лінії з дегенерацією сітківки. Через 30 днів після операції дослідники протестували їх сприйнятливість до світла в порівнянні зі здоровими щурами і щурами тієї ж генетичної лінії, які не отримали лікування. При яскравості світла в один люкс -- це трохи яскравіше, ніж при місяці в повні -- у щурів зі штучною сітківкою не було виявлено значимих відмінностей від хворих. А ось при 4-5 люксах — це приблизно як під час сутінків -- зіниці щурів з імплантатом реагували майже так само, як зіниці здорових мишей.

Імплантат ефективно працював і через 10 місяців після операції, хоча у всіх трьох груп щурів зір дещо погіршилося через вікових змін. “Ми сподіваємося відтворити на людях такі ж прекрасні результати, які отримали під час проведення експерименту з тваринами, -- ділиться одна з дослідників, офтальмолог Грація Пертіле. -- Ми плануємо перші тести на людях в другій половині цього року, а до 2018 отримаємо попередні результати. Використання цього імплантату може стати поворотною точкою в лікуванні важких захворювань сітківки”.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Ризик захворіти на грип з важким ускладненням більший, аніж ризик стати жертвою коронавірусу з Китаю".
16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.