Створено імплантат сітківки, здатний повернути зір

Тестування винаходу на людях-добровольцях заплановане вже на цей рік

Вчені з Італійського інституту технологій розробили імплантат сітківки ока, за допомогою якого їм вже вдалося повернути зір щурам.

Імплантат, який перетворює світло в електричні сигнали, що стимулюють нейрони сітківки, дасть надію мільйонам людей, які страждають від дегенерації сітківки, включаючи пігментний ретиніт, при якому порушується робота фоторецепторів, що призводить до сліпоти, пише today-news.com.

Імплантат складається з тонкого шару електропровідного полімеру, розташованого на заснованому на шовку субстраті і зовнішнього покриття з напівпровідний полімеру. Про результати роботи вчені розповіли в журналі Nature Materials.

Щоб перевірити новинку, вчені імплантували штучну сітківку щурам із спеціально виведеної лінії з дегенерацією сітківки. Через 30 днів після операції дослідники протестували їх сприйнятливість до світла в порівнянні зі здоровими щурами і щурами тієї ж генетичної лінії, які не отримали лікування. При яскравості світла в один люкс -- це трохи яскравіше, ніж при місяці в повні -- у щурів зі штучною сітківкою не було виявлено значимих відмінностей від хворих. А ось при 4-5 люксах — це приблизно як під час сутінків -- зіниці щурів з імплантатом реагували майже так само, як зіниці здорових мишей.

Імплантат ефективно працював і через 10 місяців після операції, хоча у всіх трьох груп щурів зір дещо погіршилося через вікових змін. “Ми сподіваємося відтворити на людях такі ж прекрасні результати, які отримали під час проведення експерименту з тваринами, -- ділиться одна з дослідників, офтальмолог Грація Пертіле. -- Ми плануємо перші тести на людях в другій половині цього року, а до 2018 отримаємо попередні результати. Використання цього імплантату може стати поворотною точкою в лікуванні важких захворювань сітківки”.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.