Створено імплантат сітківки, здатний повернути зір

Тестування винаходу на людях-добровольцях заплановане вже на цей рік

Вчені з Італійського інституту технологій розробили імплантат сітківки ока, за допомогою якого їм вже вдалося повернути зір щурам.

Імплантат, який перетворює світло в електричні сигнали, що стимулюють нейрони сітківки, дасть надію мільйонам людей, які страждають від дегенерації сітківки, включаючи пігментний ретиніт, при якому порушується робота фоторецепторів, що призводить до сліпоти, пише today-news.com.

Імплантат складається з тонкого шару електропровідного полімеру, розташованого на заснованому на шовку субстраті і зовнішнього покриття з напівпровідний полімеру. Про результати роботи вчені розповіли в журналі Nature Materials.

Щоб перевірити новинку, вчені імплантували штучну сітківку щурам із спеціально виведеної лінії з дегенерацією сітківки. Через 30 днів після операції дослідники протестували їх сприйнятливість до світла в порівнянні зі здоровими щурами і щурами тієї ж генетичної лінії, які не отримали лікування. При яскравості світла в один люкс -- це трохи яскравіше, ніж при місяці в повні -- у щурів зі штучною сітківкою не було виявлено значимих відмінностей від хворих. А ось при 4-5 люксах — це приблизно як під час сутінків -- зіниці щурів з імплантатом реагували майже так само, як зіниці здорових мишей.

Імплантат ефективно працював і через 10 місяців після операції, хоча у всіх трьох груп щурів зір дещо погіршилося через вікових змін. “Ми сподіваємося відтворити на людях такі ж прекрасні результати, які отримали під час проведення експерименту з тваринами, -- ділиться одна з дослідників, офтальмолог Грація Пертіле. -- Ми плануємо перші тести на людях в другій половині цього року, а до 2018 отримаємо попередні результати. Використання цього імплантату може стати поворотною точкою в лікуванні важких захворювань сітківки”.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.