Створено імплантат сітківки, здатний повернути зір

Тестування винаходу на людях-добровольцях заплановане вже на цей рік

Вчені з Італійського інституту технологій розробили імплантат сітківки ока, за допомогою якого їм вже вдалося повернути зір щурам.

Імплантат, який перетворює світло в електричні сигнали, що стимулюють нейрони сітківки, дасть надію мільйонам людей, які страждають від дегенерації сітківки, включаючи пігментний ретиніт, при якому порушується робота фоторецепторів, що призводить до сліпоти, пише today-news.com.

Імплантат складається з тонкого шару електропровідного полімеру, розташованого на заснованому на шовку субстраті і зовнішнього покриття з напівпровідний полімеру. Про результати роботи вчені розповіли в журналі Nature Materials.

Щоб перевірити новинку, вчені імплантували штучну сітківку щурам із спеціально виведеної лінії з дегенерацією сітківки. Через 30 днів після операції дослідники протестували їх сприйнятливість до світла в порівнянні зі здоровими щурами і щурами тієї ж генетичної лінії, які не отримали лікування. При яскравості світла в один люкс -- це трохи яскравіше, ніж при місяці в повні -- у щурів зі штучною сітківкою не було виявлено значимих відмінностей від хворих. А ось при 4-5 люксах — це приблизно як під час сутінків -- зіниці щурів з імплантатом реагували майже так само, як зіниці здорових мишей.

Імплантат ефективно працював і через 10 місяців після операції, хоча у всіх трьох груп щурів зір дещо погіршилося через вікових змін. “Ми сподіваємося відтворити на людях такі ж прекрасні результати, які отримали під час проведення експерименту з тваринами, -- ділиться одна з дослідників, офтальмолог Грація Пертіле. -- Ми плануємо перші тести на людях в другій половині цього року, а до 2018 отримаємо попередні результати. Використання цього імплантату може стати поворотною точкою в лікуванні важких захворювань сітківки”.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.