Створено імплантат сітківки, здатний повернути зір

Тестування винаходу на людях-добровольцях заплановане вже на цей рік

Вчені з Італійського інституту технологій розробили імплантат сітківки ока, за допомогою якого їм вже вдалося повернути зір щурам.

Імплантат, який перетворює світло в електричні сигнали, що стимулюють нейрони сітківки, дасть надію мільйонам людей, які страждають від дегенерації сітківки, включаючи пігментний ретиніт, при якому порушується робота фоторецепторів, що призводить до сліпоти, пише today-news.com.

Імплантат складається з тонкого шару електропровідного полімеру, розташованого на заснованому на шовку субстраті і зовнішнього покриття з напівпровідний полімеру. Про результати роботи вчені розповіли в журналі Nature Materials.

Щоб перевірити новинку, вчені імплантували штучну сітківку щурам із спеціально виведеної лінії з дегенерацією сітківки. Через 30 днів після операції дослідники протестували їх сприйнятливість до світла в порівнянні зі здоровими щурами і щурами тієї ж генетичної лінії, які не отримали лікування. При яскравості світла в один люкс -- це трохи яскравіше, ніж при місяці в повні -- у щурів зі штучною сітківкою не було виявлено значимих відмінностей від хворих. А ось при 4-5 люксах — це приблизно як під час сутінків -- зіниці щурів з імплантатом реагували майже так само, як зіниці здорових мишей.

Імплантат ефективно працював і через 10 місяців після операції, хоча у всіх трьох груп щурів зір дещо погіршилося через вікових змін. “Ми сподіваємося відтворити на людях такі ж прекрасні результати, які отримали під час проведення експерименту з тваринами, -- ділиться одна з дослідників, офтальмолог Грація Пертіле. -- Ми плануємо перші тести на людях в другій половині цього року, а до 2018 отримаємо попередні результати. Використання цього імплантату може стати поворотною точкою в лікуванні важких захворювань сітківки”.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:19
Чорна горобина знижує тиск, червона - допомагає при атеросклерозі. Та це ще не всі їхні корисні властивості.
16:13
А ті, кого вони вкусили ще на початку літа, лише тепер виявляють у себе складну хворобу.
13:27
Про те, як і з чого роблять цей популярний серед українців продукт.
14:00
Поради сімейної лікарки та знавця народної медицини.
18:30
Попри поважний вік, він не користується окулярами і дотепер читає лекції.
11:21
Про важливість цього продукту для організму людини, а також про те, чому його не варто пересушувати.
12:35
Її називають одним із найдешевших і найдієвіших способів виходу з емоційної кризи.
20:42
Якщо щоранку ви почуваєтесь виснаженими, хоч і спали всю ніч, то цей текст вам стане у пригоді.
10:15
Технологія виготовлення цих продуктів однакова, принципова відмінність - у складі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.