Будьте обережні: в цей період один вірус може змінитись іншим

"Дитина знову захворіла, недавно ж перенесла якийсь вірус, а тепер ще гірше почувається, гарячка, блювота..." Про таке зараз скаржаться лікарям батьки. Ба, більше, від дітей часто заражаються й інші члени родини. 

Про таке розповіли педіатр Микола Фірсов, та Наталія Тімко, лікар-епідеміолог.

То в чому полягає небезпека?

М. Фірсов: -- Більшість вважає, що найнебезпечнішим сезоном є зима, але підступність весняного періоду в тому, що після холодів та сезону застуд наш організм є вкрай ослабленим. Додайте мінливість весняної погоди, коли температура повітря за тиждень може змінюватися на кілька градусів. Звідси й переохолодження, що стає спусковим механізмом для потрапляння в організм небезпечних вірусів.

Окрім цього весняний раціон нерідко є збіднілим на вітаміни. Тому раджу покращити харчування, достатньо часу проводити на свіжому повітрі, але не серед натовпу людей. Намагайтеся ввечері вийти на прогулянку в паркову зону. При цьому дуже важливо правильно  (тобто, по погоді) вдягатися, в першу чергу мова про дітей.

-- Що це за важка застуда, котра в даний період вкладає в ліжко в
першу чергу дітей?

Н. Тімко: -- Весняний період характерний різким збільшенням кількості хворих із симптомами застуди, але небезпека часто буває подвійною, мова про поєднання ГРВІ та роравірусного ентериту. Симптоми ГРВІ, напевно, знайомі кожному, йдеться про нежить, кашель, ломоту в тілі, пропасницю. Тоді як ротавірусна інфекція завдає удару по шлунково-кишковому тракту, в результаті чого
хворий потерпає від блювоти та діареї.

М. Фірсов: -- До речі, при ротавірусному ентериті також може підніматися температура тіла навіть до 38 градусів, нерідко червоніє горло, з"являються ознаки інтоксикації. А від дітей дуже часто заражаються дорослі, тому важливо вчасно почати лікування хворого, аби зупинити поширення вірусу.

Як в першому так і в другому випадках інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом, хоча ротавірусна інфекція може потрапити в організм і через немиті руки. На лікування одного захворювання може знадобитися близько тижня. 

-- Якщо в повітрі активізовуються два віруса, чи можуть вони 
одночасно потрапити в організм?

М. Фірсов: -- Ні, "оселення" в організмі одного вірусу виключає  потрапляння іншого. Але часто стаються інші прикрості. Приміром, буває, що людина тиждень слабувала на ГРВІ, а через кілька днів після одужання знову злягла, цього разу вже від ротавірусного ентериту. За таких умов стан хворого є важчим, на лікування
знадобиться більше часу. А стається це через ослабленість роботи імунної системи. Тому найчастіше до групи ризику потрапляють діти, люди похилого віку. Небезпечним фактором являються і стреси.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.