Будьте обережні: в цей період один вірус може змінитись іншим

"Дитина знову захворіла, недавно ж перенесла якийсь вірус, а тепер ще гірше почувається, гарячка, блювота..." Про таке зараз скаржаться лікарям батьки. Ба, більше, від дітей часто заражаються й інші члени родини. 

Про таке розповіли педіатр Микола Фірсов, та Наталія Тімко, лікар-епідеміолог.

То в чому полягає небезпека?

М. Фірсов: -- Більшість вважає, що найнебезпечнішим сезоном є зима, але підступність весняного періоду в тому, що після холодів та сезону застуд наш організм є вкрай ослабленим. Додайте мінливість весняної погоди, коли температура повітря за тиждень може змінюватися на кілька градусів. Звідси й переохолодження, що стає спусковим механізмом для потрапляння в організм небезпечних вірусів.

Окрім цього весняний раціон нерідко є збіднілим на вітаміни. Тому раджу покращити харчування, достатньо часу проводити на свіжому повітрі, але не серед натовпу людей. Намагайтеся ввечері вийти на прогулянку в паркову зону. При цьому дуже важливо правильно  (тобто, по погоді) вдягатися, в першу чергу мова про дітей.

-- Що це за важка застуда, котра в даний період вкладає в ліжко в
першу чергу дітей?

Н. Тімко: -- Весняний період характерний різким збільшенням кількості хворих із симптомами застуди, але небезпека часто буває подвійною, мова про поєднання ГРВІ та роравірусного ентериту. Симптоми ГРВІ, напевно, знайомі кожному, йдеться про нежить, кашель, ломоту в тілі, пропасницю. Тоді як ротавірусна інфекція завдає удару по шлунково-кишковому тракту, в результаті чого
хворий потерпає від блювоти та діареї.

М. Фірсов: -- До речі, при ротавірусному ентериті також може підніматися температура тіла навіть до 38 градусів, нерідко червоніє горло, з"являються ознаки інтоксикації. А від дітей дуже часто заражаються дорослі, тому важливо вчасно почати лікування хворого, аби зупинити поширення вірусу.

Як в першому так і в другому випадках інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом, хоча ротавірусна інфекція може потрапити в організм і через немиті руки. На лікування одного захворювання може знадобитися близько тижня. 

-- Якщо в повітрі активізовуються два віруса, чи можуть вони 
одночасно потрапити в організм?

М. Фірсов: -- Ні, "оселення" в організмі одного вірусу виключає  потрапляння іншого. Але часто стаються інші прикрості. Приміром, буває, що людина тиждень слабувала на ГРВІ, а через кілька днів після одужання знову злягла, цього разу вже від ротавірусного ентериту. За таких умов стан хворого є важчим, на лікування
знадобиться більше часу. А стається це через ослабленість роботи імунної системи. Тому найчастіше до групи ризику потрапляють діти, люди похилого віку. Небезпечним фактором являються і стреси.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.