Тепер діти народжуватимуться від трьох батьків! Прийнято відповідну резолюцію

У Великій Британії видали першу ліцензію на ЕКЗ з використанням генетичного матеріалу трьох людей. Себто батьками дитини буде аж троє людей, пише health.unian.ua. Йдеться про процедуру ЕКЗ з використанням донорських мітохондрій (генетичного матеріалу іншої жінки), котра дозволяє уникнути розвитку спадкових захворювань, що передаються по материнській лінії з цитоплазмою яйцеклітини.

Такої загрози, пояснюють науковці, можна запобігти шляхом перенесення ядра яйцеклітини майбутньої матері в цитоплазму яйцеклітини здорового донора.

У 2015 році парламент Британії проголосував за ухвалення проекту, що дозволяє донорство мітохондрій, а в минулому році Управління з ембріології і штучного запліднення офіційно дозволив клінікам проводити екстракорпоральне запліднення при використанні генетичного матеріалу трьох людей.

Торік завдяки методики перенесення ядра материнської яйцеклітини в донорську була народжена перша дитина, яка несе ДНК трьох осіб.  Це сталось у Мексиці. У січні цього року в Україні народилася перша у світі дитина, яка народилася після пронуклеарного перенесення ядер у вже запліднених одноклітинних ембріонах. Наявність ДНК від трьох осіб було підтверджено при обстеженні дитини під час
вагітності в лабораторіях України та Німеччини. Народження дитини після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі.

Тож схоже, що настає нова ера - дітей, народжених від трьох батьків. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:00
Цей орган відіграє важливу роль у зміцненні здоров'я дітей.
11:00
У цьому тексті ви знайдете декілька порад, які допоможуть цього досягнути.
11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.