
Здається, справжня весна починається саме тоді, коли на вербі з'являються стріблясті пухнасті бруньки. А ті, хто знає про лікувальні властивості верби, саме зараз збирає гілочки та кору. Навіщо? Детальніше розпитуємо Георгія Гаха, травозная.
-- Чи корисні оті вербові "котики"?
-- Річ у тім, що у самих "котиках" концентрацiя дiючих речовин не є дуже великою. Тому окремо їх не збирають, але використовують разом з гілочками. Зокрема, з гілок з “котиками” них можна запарювати чай. І, до речі, найбільшу силу мають молоді гілки, які лише готуються до появи листя -- тобто, саме зараз.
Чай з вербових бруньок має приємний золотавий колір, хоча і є трохи гіркуватим. Його рекомендують пити при застуді або грипі -- верба має один з найсильніших серед рослин жарознижувальний ефект. Крім того, таки чай добре виводить токсини, адже має потогiнну дію. А при грипi вiн ще й знiмає болi у м'язах та суглобах. До речi, через це вербовi чаї корисно пити тим, хто страждає вiд подагри чи ревматизму.
Якщо змішати вербовий чай з вересом, хмелем, пустирником, вийде прекрасний засіб для подолання безсоння, роздратованості, емоційного напруження, весняної втоми. А ще відваром з гілочок верби полоскають корло пiд час ангiн, стоматитiв, пародонтозу та iнших запальних процесiв ротової порожнини, носоглотки й горла. Так само помiчна верба при хворобах печiнки -- вона очищує, нормалiзує її стан, нейтралiзує дiю токсинiв.
Коли робите чай з гілочок з бруньками, не треба знімати кору -- у ній сконцентровано найбільше цілющих речовин. Натомість, у гілках з бруньками містяться дубильнi речовини та рослинні антибіотики.