Цього мікроелементу бракує половині українок. Жіноче здоров'я під загрозою

Українським жiнкам катастрофiчно не вистачає фолiєвої кислоти. Про це заявили  спецiалiсти харчування. За їх словами, йдеться про один iз найважливiших елементiв для жiночого органiзму, нестача котрого призводить до важких наслiдкiв.

-- То чому медики вважають ситуацiю з нестачею фолiєвої кислоти
загрозливою для здоров"я жiнки?

-- Бо йдеться про вкрай важливий компонент, котрий контролює процес кровотворення, зменшує ризик розвитку в органiзмi жiнки важких захворювань. Зокрема мова про атеросклероз та злоякiснi новоутворення. Тодi як нестача фолiєвої кислоти збiльшує ризик появи в першу чергу новоутоворень молочної залози. А якщо мова про вагiтних жiнок, то потреба органiзму у фолiєвiй кислотi
збiльшується вдвiчi. За iнших умов зростає ризик появи вроджених вад у дитини, - говорить Олег Швець, головний дiєтолог МОЗ України. 

-- Невже українкам справді бракує фолiєвої кислоти?

-- Згiдно з нормою, визнаною в нашiй країнi, фiзiологiчна потреба у фолiєвiй кислотi становить 200 мiкрограмiв на добу. Хоча у свiтi ця норма є вдвiчi бiльшою. Так от, згiдно з результатами дослiдження, близько половини жiнок в нашiй країнi не отримує навiть 200 мiкрограмiв. Тож мова про доволi загрозливу ситуацiю.

-- Якими є тривожнi симптоми?

-- Якщо жiнка потерпає вiд загальної слабкостi, запаморочень, якщо погiршився стан шкiри, волосся й нiгтiв, це свiдчить про анемiю. А саме анемiя є проявом нестачi фолiєвої кислоти. Окрiм цього можна здати аналiз кровi на вмiст фолiєвої кислоти (коштує 100 -- 200 гривень).

-- Як можна виправити ситуацiю?

-- В рацiонi жiнки обов"язково мають бути злаковi, страви з м"яса, горiхи, фрукти й овочi (капуста, салат, шпинат). Окрiм варто зуживати мультивiтамiннi комплекси чи препарат, що мiстить фолiєву кислоту. Потрiбно дбати про власне здоров"я, тому раджу, аби в день ваш органiзм отримував близько 400 мiкрограмiв необхiдного компоненту, а вагiтним жiнкам цю норму слiд збiльшити вдвiчi. До речi, передозування цим компонентом неможливе.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

17:45
Психологи кажуть: якщо песимізм здоровий, то які проблеми? Водночас зауважують - оптимізм має свої мінуси.
14:53
Бактерії, що населяють наш кишківник, переважно живляться рослинними вуглеводами, але це не означає, що людина повинна стати вегетаріанцем.
11:09
Журналістка "Експресу" розповідає про свій неприємний досвід. І він - не ексклюзивний.
16:10
“Донька народилася здоровою. У півтора року захворіла на вірусний енцефаліт. І от наслідки...”
13:50
Дискусія з прихильницею, а також противницею гомеопатії. Які аргументи вони наводять?
10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.