Піст триває: як забезпечити організм білками

Під час посту у багатьох виникла проблема -- як забезпечити його необхідною кількістю білків та вуглеводів з рослинної їжі.

Від незвички людина майже постійно відчуває голод, який ближче до вечора лише посилюється. То як правильно налагодити пісний раціон?

-- Більшість людей чомусь вважають, що відмова від тваринної їжі обов'язково викликатиме постійне відчуття голоду...

-- Це помилка, -- вважає Борис Скачко, дієтолог, реабілітолог. -- Адже для відчуття насичення дорослій людині потрібно з'їсти не більше 400 грамів їжі, незалежно від виду продуктів. Тобто, навіть якщо це буде тільки салат, до мозку надійде сигнал про насичення.

Інша справа, що рослинна їжа перетравлюється швидше, ніж м'ясо, тому під час посту треба збільшити кількість прийомів іжі до 5-6 разів на день. Якщо боїтеся відчуття голоду, завжди майте під руками перекус -- яблуко, сухофрукти, горіхи.

-- А де брати білки та вуглеводи?

-- Твариннi бiлки цілком повноцінно заміняються рослинниним -- це горох, квасоля, боби, сочевиця, горiхи, різноманітні крупи та овочі (в них також є білки). Власне, злаки, фрукти та овочі -- це й джерело складних вуглеводів. Особливо багаті на них гречана, пшоняня, вівсяна та перлова каші. А от від хліба пiд час посту варто утримуватися, а також вiдмовитися вiд виробiв з дрiжджового тiста -- вони не дають мiкрофлорi кишкiвникак можливостi синтезувати бiлки.

Багато білків міститься у соєвих продуктах (до речі, соєвий білок засвоюється людиною в кілька разів краще, ніж тваринний) та грибах -- недарма їх називають "рослинним м'ясом".

Дехто боїться, що під час посту знижується гемоглобін. Натомість, залізо є в яблуках, гранатах, буряку, гречаній каші. А для його кращого засвоєння необхідниій вітамін С, тому обов'язково вживайте свіжий апельсиновий сік та цитрусові.

У раціоні обов'язково мають бути жири -- 3-4 столові ложки будь-якої рослиної олії на день покриють потребу у жирах. І обов'язково вживайте домашній сир -- це і білки, і кальцій, і жири. Справжнє джерело вiтамiнiв та мiкроелементiв -- квашена капуста, пророщені зерна, узвар. Бажано також відмовитися від цукру, який для організму є лише баластом. Натомість, у вашому розпорядженні мед, фрукти, сухофрукти.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.