Від цієї проблеми допоможуть щоденнi ванночки ніг з милом або сiллю

Навесні ми змінюємо взуття, й для багатьох це обертається неприємністю, коли на пальцях ніг починають вростати нігті.

Найчастiше це стається на великому пальцi. М'якi тканини запалюються, набрякають, боляче ходити та навiть доторкатися. Чому так стається та що з цим робити, сайт "Добрий лікар" розпитав Жанну Приходько, лiкаря-дерматолога-косметолога вищої категорiї.

-- Чому нiготь вростає?

-- Причин врослого нiгтя може бути декiлька. Найчастiше це неправильний догляд за ногами (надмiрне обрiзання кутiв нiгтя), а також носiння тiсного взуття тощо. Вростання нiгтiв часто спостерiгається у людей, що страждають на плоскостопiсть.

При цьому пластина нiгтя ушкоджує шкiру пальця, вростаючи в неї. Виникає запалення тканин, шкiра червонiє та набрякає, через це часом неможливо вдягнути взуття, а кожен крок вiддає болем.

-- Що можна зробити у таких випадках? Чи завжди є потреба у хiрургiчному втручаннi?

-- Коли нiготь не дуже глибоко врiс у шкіру, тричi на день потрiбно робити 15-хвилиннi теплi ванночки з ромашки аптечної (6 столових ложок залити двома лiтрами окропу). Пiдiйде також концентрований розчин господарського мила. Коли ноги розпаряться, треба насухо витерти та обережно припiдняти краї нiгтя, що вросли, та пiдкласти пiд них змочений йодом ватний тампон.

Для полегшення болю та зменшення запалення робiть ванночки з теплою солоною водою (проте за умови, що нема вiдкритих ран), якi пом'якшують нiготь i шкiру довкола нього. На проблемне мiсце можна прикладати листок алое. Є й спецiальнi аптечнi форми, якi призупиняють запалення та запобiгають проникненню iнфекцiї. Можна приготувати й домашню мазь -- змiшайте кашицю з часнику та цибулi, сiк алое, вершкове масло та бджолиний вiск. Сумiш пiдiгрiти на маленькому вогнi 2 хвилини, потiм остудити до стану "пластилiну" та накласти на запаленi дiлянки шкiри, закрiпити пластирем. А ще з народної медицини можна порадити простий, але дiєвий метод: листя капусти злегка вiдбийте та прикладiть до проблемного мiсця.

Проте якщо за тиждень проблема не минає, до пальця далi боляче доторкнутися, запалення триває, не варто зволiкати. Адже може розвинутися запалення у глибоких тканинах. В таких випадках проблему можна вирiшити за допомогою хiрурга

Загалом, протягом лiкування та аж до повного вирiшення проблеми вiдмовтеся вiд тiсного взуття -- перевагу надавайте мештам з широкою передньою частиною, оскiльки це зменшить тиск на уражений палець. Крiм того, важливо навчитися правильно стригти нiгтi на ногах, оскiльки саме це сприяє деформацiям i вростанню нiгтьової пластини в тканину. Найправильнiше пiдстригати прямою лiнiєю використовуючи для цього косметичнi ножицi з прямими лезами.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.