Серцеві препарати краще приймати зранку, а протиінсультні - ввечері

Більшість з нас, приймаючи ліки, навіть не замислюється, чи в  правильний час доби вони це роблять. Між тим, американські дослідники встановили, що це має неабияке значення.

Адже організм людини живе за певними біоритмами. Протягом доби може коливатися кров'яний тиск, температура тіла, вироблення гормонів. Відтак, приймаючи той чи інший препарат, треба зважати, яка година.

-- Дослідники кажуть, що, зокрема, серцево-судинні препарати треба приймати у ранкові години, а для контролю гіпертонії та для зниження ризику інсульту відповідні ліки варто приймати на ніч -- тоді ефективність буде значно вищою. З чим це пов'язано?

-- Коли ми просинаємося, ще певний час є в'ялими, апатичними, -- пояснює Борис Скачко, відомий лікар-натуропат. -- Для ативізації організму треба не менше трьох годин. Тобто, якщо людина просинається о сьомій ранку, лише о десятій остаточно "прокидаються" всі системи та органи. Саме тому препарати-тоніки, у тому числі для серцево-судинної системи, будуть найбільш ефективними саме зранку.

Стосовно препаратів для запобігання інсульту, то порада приймати їх ввечері є цілком логічною. Річ у тім, що під час сну людина втрачає багато вологи через шкіру та дихання (а якщо людина хропить, то вже за 20-30 хвилин вона "випаровує" тригодинну дозу). Відповідно, згущується кров. Недарма інсульти та інфаркти найчастіше стаються саме вночі.

Крім того, якщо печінка не порядку, вночі вся зашлакована кров приливає до серця та мозку. Між тим, максимальна активність печінки припадає на період від 11 вечора до 3 ранку. Відповідно, якщо вона пропускає "брудну" кров, починають формуватися тромби, закупорюватися судини.

-- Дотичне до теми ліків ще одне дослідження. У людей, які регулярно приймають снодійне, вiрогiднiсть передчасної смертi перевищено у кілька разів. Так, при прийомi 18-132 доз снодiйного за рiк ризик пiдвищувався в 4,6 рази, а до 18 доз -- у 3,6. Як це можна пояснити?

-- Я можу пояснити тим, що під дією снодійного мозок взагалі перестає котролювати процеси, що відбуваються в організмі та про які ми вже згадували -- загущення крові. Крім того, під дією снодійного людина частіше хропить, відтак, сповiльнюється дихання, органiзм недоотримує кисню. Вiрогiднiсть раптової зупинки дихання увi снi у хропунiв удвiчi вища. Науково доведено, що ті, хто хропе увi снi, мають порушення дихальної системи та серцевого ритму. Відтак, під дією снодійного важче пережити отой поріг, коли перемикаються добові біоритми організму.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.