Лікар пояснив, чому чоловікам слід обмежити вживання кави

Завзяті кавомани ризикують стати безплідними - такі висновки останніх досліджень американських вчених. Вони проаналізували фертильність (здатність до запліднення) 2,5 тисяч добровольців, які звикли вживати багато кави.

Як з'ясувалося, кава суттєво знижує кількість сперматозоїдів. Зокрема, у тих, хто кави не вживає, кількість "хвостатиків" становить 50 мільйонів на 1 мілілітр сім'яної рідини. А у тих, хто щодня вживає 2-3 філіжанки кави, число сперматозоїдів знижується до 3 5 мільйонів на мілілітр.

-- Тобто, тепер чоловікам до кави зась?

-- Я б не був таким категоричним, -- каже Борис Скачко, відомий лікар-натуропат. -- Кава у малих дозах не є шкідливою, адже вона не містить токсичних речовин. Навпаки, у ній є антиоксиданти, які захищають сперматозоїди від токсинів, які як раз і впливають на якість сперми. 1-2 філіжанки напою у першій половині дня буде цілком достатньо.

Інша справа, коли кави забагато. По-перше, це непотрібне стимулювання мозку, серцево-судинної системи та навіть сексуальної функції. По-друге, кава вимиває з організму кальцій, а тому у любителів цього напою можуть бути проблеми з зубами та кістками -- опосередковано це також впливає на інтимне життя.

Врешті, для чоловічої сперми не так важлива кількість, як якість сперматозоїдів. Адже для запліднення потрібен лише один сперматозоїд, а тому різниця між 35 та 50 мільйонами не так вже і важлива. Інша річ, наскільки вони рухливі. Так, сперматозоїд має подолати 20-сантиметровий шлях, аби дістатися яйцеклітини. Якщо перевести у "людські" розміри, це дорівнюватиме 50 кілометрам. І це все -- за півгодини. Тому головне, щоб сперматозоїд був сильним, активним та витривалим.

Важливо ще й те, як саме пити каву. Якщо це робиться натще, з цигаркою, у передстані нервового зриву -- тоді це шкідливо і для цілого організму, і для інтимного життя зокрема.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.