Коли ногу звело судомою: практичні поради

Чимало людей стикаються з проблемою, коли посеред ночі раптово хапає корч — ногу зводить судома. Чому таке виникає і що робити, коли таке стається?

-- Дехто вважає, що судоми є звичайним м'язевим спазмом. Мовляв, поболить -- та вiдпустить, -- розмірковує Iгор Бех, сiмейний лiкар. -- Мiж тим, якщо судоми стаються часто, особливо надокучають вночi, це може бути сигналом розвитку серйозних патологiй.

Одна справа, коли спазм виник внаслiдок довгого перебування у незручному положеннi (тодi затискається нерв) -- досить надати правильне положення та трохи помасувати. I зовсiм iнша, коли корч хапає зненацька -- наприклад, пiд час сну. Причому найчастіше страждають литки.

Як правило, судоми є наслiдком нестачi в органiзмi таких мiкроелементiв, як магнiй, калiй та кальцiй. Під час сну кровообiг сповiльнюється, доставка кровi до м'язiв нiг суттєво погiршується, що й викликає спазм.

Якщо судоми ніг стали звичним явищем, це може бути ознакою остеохондрозу поперекового відділу хребта. Якщо часто зводить литку, це може вказувати на дiабет, коли у нижнiй частинi ноги погiршується кровопостачання. Частi судоми можуть сказувати на атеросклероз, варикозне розширення вен, пласкостопiсть. Тому обов'язково здайте загальний аналiз кровi та сечi, а також спецiальний аналiз на електролiти (для виявлення дефiциту магнiю та калiю).

Щоб позбутися корчу, який триває протягом 1-2 хвилин і є досить болючим, спробуйте стати всією стопою на пiдлогу, помнiться на мiсцi, спробуйте потягнути носок на себе. Якщо не минає -- пощипайте зведений м'яз, спробуйте його промасувати, розiтрiть м'яз зiгрiвальною маззю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.