Коли ногу звело судомою: практичні поради

Чимало людей стикаються з проблемою, коли посеред ночі раптово хапає корч — ногу зводить судома. Чому таке виникає і що робити, коли таке стається?

-- Дехто вважає, що судоми є звичайним м'язевим спазмом. Мовляв, поболить -- та вiдпустить, -- розмірковує Iгор Бех, сiмейний лiкар. -- Мiж тим, якщо судоми стаються часто, особливо надокучають вночi, це може бути сигналом розвитку серйозних патологiй.

Одна справа, коли спазм виник внаслiдок довгого перебування у незручному положеннi (тодi затискається нерв) -- досить надати правильне положення та трохи помасувати. I зовсiм iнша, коли корч хапає зненацька -- наприклад, пiд час сну. Причому найчастіше страждають литки.

Як правило, судоми є наслiдком нестачi в органiзмi таких мiкроелементiв, як магнiй, калiй та кальцiй. Під час сну кровообiг сповiльнюється, доставка кровi до м'язiв нiг суттєво погiршується, що й викликає спазм.

Якщо судоми ніг стали звичним явищем, це може бути ознакою остеохондрозу поперекового відділу хребта. Якщо часто зводить литку, це може вказувати на дiабет, коли у нижнiй частинi ноги погiршується кровопостачання. Частi судоми можуть сказувати на атеросклероз, варикозне розширення вен, пласкостопiсть. Тому обов'язково здайте загальний аналiз кровi та сечi, а також спецiальний аналiз на електролiти (для виявлення дефiциту магнiю та калiю).

Щоб позбутися корчу, який триває протягом 1-2 хвилин і є досить болючим, спробуйте стати всією стопою на пiдлогу, помнiться на мiсцi, спробуйте потягнути носок на себе. Якщо не минає -- пощипайте зведений м'яз, спробуйте його промасувати, розiтрiть м'яз зiгрiвальною маззю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.