Коли ногу звело судомою: практичні поради

Чимало людей стикаються з проблемою, коли посеред ночі раптово хапає корч — ногу зводить судома. Чому таке виникає і що робити, коли таке стається?

-- Дехто вважає, що судоми є звичайним м'язевим спазмом. Мовляв, поболить -- та вiдпустить, -- розмірковує Iгор Бех, сiмейний лiкар. -- Мiж тим, якщо судоми стаються часто, особливо надокучають вночi, це може бути сигналом розвитку серйозних патологiй.

Одна справа, коли спазм виник внаслiдок довгого перебування у незручному положеннi (тодi затискається нерв) -- досить надати правильне положення та трохи помасувати. I зовсiм iнша, коли корч хапає зненацька -- наприклад, пiд час сну. Причому найчастіше страждають литки.

Як правило, судоми є наслiдком нестачi в органiзмi таких мiкроелементiв, як магнiй, калiй та кальцiй. Під час сну кровообiг сповiльнюється, доставка кровi до м'язiв нiг суттєво погiршується, що й викликає спазм.

Якщо судоми ніг стали звичним явищем, це може бути ознакою остеохондрозу поперекового відділу хребта. Якщо часто зводить литку, це може вказувати на дiабет, коли у нижнiй частинi ноги погiршується кровопостачання. Частi судоми можуть сказувати на атеросклероз, варикозне розширення вен, пласкостопiсть. Тому обов'язково здайте загальний аналiз кровi та сечi, а також спецiальний аналiз на електролiти (для виявлення дефiциту магнiю та калiю).

Щоб позбутися корчу, який триває протягом 1-2 хвилин і є досить болючим, спробуйте стати всією стопою на пiдлогу, помнiться на мiсцi, спробуйте потягнути носок на себе. Якщо не минає -- пощипайте зведений м'яз, спробуйте його промасувати, розiтрiть м'яз зiгрiвальною маззю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.