Коли ногу звело судомою: практичні поради

Чимало людей стикаються з проблемою, коли посеред ночі раптово хапає корч — ногу зводить судома. Чому таке виникає і що робити, коли таке стається?

-- Дехто вважає, що судоми є звичайним м'язевим спазмом. Мовляв, поболить -- та вiдпустить, -- розмірковує Iгор Бех, сiмейний лiкар. -- Мiж тим, якщо судоми стаються часто, особливо надокучають вночi, це може бути сигналом розвитку серйозних патологiй.

Одна справа, коли спазм виник внаслiдок довгого перебування у незручному положеннi (тодi затискається нерв) -- досить надати правильне положення та трохи помасувати. I зовсiм iнша, коли корч хапає зненацька -- наприклад, пiд час сну. Причому найчастіше страждають литки.

Як правило, судоми є наслiдком нестачi в органiзмi таких мiкроелементiв, як магнiй, калiй та кальцiй. Під час сну кровообiг сповiльнюється, доставка кровi до м'язiв нiг суттєво погiршується, що й викликає спазм.

Якщо судоми ніг стали звичним явищем, це може бути ознакою остеохондрозу поперекового відділу хребта. Якщо часто зводить литку, це може вказувати на дiабет, коли у нижнiй частинi ноги погiршується кровопостачання. Частi судоми можуть сказувати на атеросклероз, варикозне розширення вен, пласкостопiсть. Тому обов'язково здайте загальний аналiз кровi та сечi, а також спецiальний аналiз на електролiти (для виявлення дефiциту магнiю та калiю).

Щоб позбутися корчу, який триває протягом 1-2 хвилин і є досить болючим, спробуйте стати всією стопою на пiдлогу, помнiться на мiсцi, спробуйте потягнути носок на себе. Якщо не минає -- пощипайте зведений м'яз, спробуйте його промасувати, розiтрiть м'яз зiгрiвальною маззю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

09:30
Своїми параметрами новонароджена неабияк здивувала і батьків, і медиків. Адже за результатами ультразвукової діагностики, яку проводили на 40-му тижні вагітності, лікарі зазначили, що вага дитини - 3900 грамів
00:24
В. о міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що прянощі мають ряд корисних для людського організму властивостей.
22:24
Хороший секс на вихідних допомагає збільшити продуктивність на роботі.
19:20
Офтальмолог розповіла, чому розвивається "куряча сліпота".
17:00
На стіл до кардіохірурга Едуарда Соколова вклала шкідлива звичка.
14:27
Хоч вони не тільки додають смаку до їжі, а й покращують травлення та в цілому мають велику користь для організму, прянощі не є ліками.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.