Названо основний продукт, що сприяє збільшенню ваги. Він є на кожній кухні

Науковці університету Наварри (що в Іспанії) визнали білий хліб головним провокатором ожиріння. Такий висновок може видатись доволі дивним для українців, адже відомо, що більшість із нас їсть з хлібом чи не кожну страву. А є й такі, котрим білий хліб смакує навіть із ягодами (зокрема, із кавуном). Тож обмежити споживання цього продукту буде непросто. Але чи варто?

Про таке розповів професор Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділом профілактики ендокринних захворювань УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин.

-- Невже справді білий хліб може нести загрозу для здоров"я людини?

-- Проблема в тому, що саме білий хліб є потужним джерелом калорій. А якщо організм отримує більше калорій, ніж потім витрачає у вигляді енергії, вони починають накопичуватись. 

При цьому запускається ціла ланцюгова реакція, адже вуглеводи, що є в білому хлібі, призводять до збільшення рівня цукру в крові, калорії перетворюються в жир, що відкладається в першу чергу в ділянці живота. А треба сказати, що ця жирова тканина є гормоноактивним органом, котрий продукує у великій кількості
власні гормони. От вам і причина порушення обміну речовин, наслідок чого є розвиток ожиріння.

-- Відомо, що є люди, котрі можуть їсти багато здоби і білого  хліба й залишатимуться при цьому стрункими, а інші не дозволяють собі з"їсти зайвий бутерброд, бо це одразу ж позначиться на їх талії. Чому так?

-- Все залежить від того, чи є в людини схильність до зайвої ваги. Якщо ваші родичі не є стрункими, швидше за все, вам варто обмежувати себе в споживанні калорійних продуктів, зокрема мова про білий хліб. До таких дій слід вдаватися й особам, що змушені вживати гормональні преперати, йдеться зокрема про ревматизм,
поліартрит, хворобу Бєхтєрєва, шкірні недуги. 

Обмежувати калорії слід і при цукровому діабеті, а також при наявності зайвої ваги. Інакше часте споживання білого хліба призводитиме до різкого збільшення маси тіла.

-- А яку кількість хліба можна споживати за день, не переймаючись
за свою вагу?

-- Не більше трьох скибок. Треба сказати, що українці полюбляють їсти білий хліб за кожним прийомом їжі (по кілька скибок), та ще й під час перекусів. При цьому виправдовують себе тим, що йдеться про національний продукт, мовляв, ця звичка в нас від прадідів. Але шановні, не забувайте, наші пращури багато працювали фізично, та ще й на свіжому повітрі. Отже їм потрібно було їсти висококалорійну їжу, аби поповнити запаси енергії. Ми ж здебільшого провадимо малорухомий спосіб життя, але маємо звичку добряче попоїсти.

Так от, майте на увазі, їсти білий хліб можна лише зранку (в якості канапки із сиром до чаю) й за обідом. А до вечерю цей продукт категорично не рекомендується додавати, інакше калорії швидко відкладатимуться. 

Але не подумайте, що від білого хлібу варто взагалі відмовитись, ні! Цей продукт є корисним (адже є джерелом вітаміну В, що необхідний для нормального функціонування зокрема м"язів, серця), але в обмежених кількостях. Крім того при певних недугах (наприклад, при панкреатиті чи при високій кислотності) не можна
їсти чорний хліб, а лише білий грубого помолу, та ще й вчорашній. Тож при виборі цього продукту зважайте на свій стан здоров"я.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.