Лікар назвав корисну дозу алкоголю. Для творчості, нервів та відпочинку

За словами шотландських науковцiв, творчi люди у бiльшостi своїй є доволi емоцiйними людьми. А для того, аби впоратися з виром емоцiй, вживають алкоголь. Що ж стосується творчостi, то у цiй справi спиртне нiяк не допомагає, запевняють дослiдники. А найбiльша продуктивнiсть проявляється в перiоди вiдмови вiд вживання алкогольних напоїв.

Прокоментував такi висновки Ярослав Рожковський, професор, завiдувач кафедри фармакогнозiї Одеського державного медичного унiверситету.

-- До iснуючої залежностi мiж творчою роботою та алкоголем усi
звикли. Чому науковцi вирiшили пiдняти цю тему?

-- Знаєте, шотландцi є однiєю з найбiльш питущих нацiй у свiтi. Вихiднi бiльшiсть мешканцiв цiєї країни традицiйно проводить у кнайпах, споживаючи у великих кiлькостях спиртнi напої. Тому не дивно, що саме шотландцi вирiшили розвiнчати мiж про залежнiсть творчого процесу вiд алкоголю.

Але з такими висновками можна постеперечатись. По-перше,  абсолютно будь-який продукт харчування може виявитись таким собi наркотиком для людини (навiть, скажiмо, масло чи майонез). Все залежить вiд дози. Алкоголь -- це також харчовий продукт. Скажу бiльше, спиртнi напої рекомендовано вживати в малих дозах (25
грам чистого алкоголю на добу), що справляє лiкувальний вплив на здоров"я людини.

-- Як це можна пояснити?

-- Якщо органiзм отримав невелику дозу алкоголю, вiдбувається покращення кровотоку. Зауважте, пiсля випитих 50 грам горiлки (або коньяку) обличчя людини набуває червонуватого кольору, з"являється вiдчуття легкої ейфорiї. Таке стається через покращений приток кровi, у тому числi й до судин головного мозку. Тож алкоголь у невеликих дозах сприяє й творчим процесам. А ще має транквiлiзуючу дiю (заспокiйливу), тож допомагає пригульмувати емоцiї, котрi вирують.

Що стосується творчих людей, вони i справдi нерiдко схильнi до алкогольної залежностi. А все через те, що муза час вiд часу зникає. Тож перiоди творчого пiдйому змiнюються депресiями. Але, якщо вiдстежити життєвий шлях знаменитостей, стає зрозумiлим, що лише пiсля звiльнення вiд звички заливати за комiр людина досягає найбiльшої продуктивностi та успiху.

Для нашого народу, на жаль, поняття дози не iснує -- таким є наш менталiтет. Українцi нерiдко сiдають за чарку з однiєю метою: аби напитись та забутись. А насправдi позбутися багатьох проблем (у тому числi й душевних) можна за допомогою трудотерапiї. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
14:00
“Щодня до мене звертаються пацієнти з температурою, що підвищилась не через коронавірус, а через паніку”, - каже лікар.
13:00
Аби зміцнити здоров'я легенів, робити це треба за певними правилами.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.