Мрійте — це продовжує життя, кажуть вчені

Якщо у людини є мрія, це на 50% знижує вірогідність передчасної смерті. Такі дані озвучили науковці з університету Юта (США).

Вони провели дослідження, у ході якого вчені протягом п'яти років спостерігали за 1200 людьми похилого віку. Вони аналізували їх релігійність, душевний стан, сімейні обставини та проводили паралель із станом здоров'я.

І, як з'ясувалося, ті, хто має мету та мрію, живуть довше -- вірогідність передчасної смерті у них менша на 50%. До речі, за час експерименту померли 150 чоловік -- жоден з них не мав мрії.

-- Яке відношення має мрія до тривалості життя?

– Річ у тім, що наявність мети наповнює життя змістом, -- пояснює читачам сайту "Добрий лікар"  Наталія Власова, психолог. -- Якщо є певна мета, людина мобілізує свої фізичні та моральні сили, визначає спосіб її досягнення, аналізує шляхи, має активну життєву позицію. Такі процеси, своєю чергою, стимулюють мозкову діяльність, пожвавлюють нейронні зв'язки у мозку, що сприяє довголіттю.

Крім того, cам процес мріяння посилює вироблення в організмі ендорфінів -- гормонів щастя. Адже мрії завжди є приємними для людини, вони покращують настрій, викликають відчуття щастя, сприяють певному "окресленню" майбутнього, очікування від нього чогось дуже доброго, що дуже позитивно впливає на здоров'я.

Натомість, людина, яка на мріє, найчастіше думає про хвороби, старість, проблеми, а це погіршує її психологічне, а відтак і фізичне здоров'я.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.