Мрійте — це продовжує життя, кажуть вчені

Якщо у людини є мрія, це на 50% знижує вірогідність передчасної смерті. Такі дані озвучили науковці з університету Юта (США).

Вони провели дослідження, у ході якого вчені протягом п'яти років спостерігали за 1200 людьми похилого віку. Вони аналізували їх релігійність, душевний стан, сімейні обставини та проводили паралель із станом здоров'я.

І, як з'ясувалося, ті, хто має мету та мрію, живуть довше -- вірогідність передчасної смерті у них менша на 50%. До речі, за час експерименту померли 150 чоловік -- жоден з них не мав мрії.

-- Яке відношення має мрія до тривалості життя?

– Річ у тім, що наявність мети наповнює життя змістом, -- пояснює читачам сайту "Добрий лікар"  Наталія Власова, психолог. -- Якщо є певна мета, людина мобілізує свої фізичні та моральні сили, визначає спосіб її досягнення, аналізує шляхи, має активну життєву позицію. Такі процеси, своєю чергою, стимулюють мозкову діяльність, пожвавлюють нейронні зв'язки у мозку, що сприяє довголіттю.

Крім того, cам процес мріяння посилює вироблення в організмі ендорфінів -- гормонів щастя. Адже мрії завжди є приємними для людини, вони покращують настрій, викликають відчуття щастя, сприяють певному "окресленню" майбутнього, очікування від нього чогось дуже доброго, що дуже позитивно впливає на здоров'я.

Натомість, людина, яка на мріє, найчастіше думає про хвороби, старість, проблеми, а це погіршує її психологічне, а відтак і фізичне здоров'я.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.