Мрійте — це продовжує життя, кажуть вчені

Якщо у людини є мрія, це на 50% знижує вірогідність передчасної смерті. Такі дані озвучили науковці з університету Юта (США).

Вони провели дослідження, у ході якого вчені протягом п'яти років спостерігали за 1200 людьми похилого віку. Вони аналізували їх релігійність, душевний стан, сімейні обставини та проводили паралель із станом здоров'я.

І, як з'ясувалося, ті, хто має мету та мрію, живуть довше -- вірогідність передчасної смерті у них менша на 50%. До речі, за час експерименту померли 150 чоловік -- жоден з них не мав мрії.

-- Яке відношення має мрія до тривалості життя?

– Річ у тім, що наявність мети наповнює життя змістом, -- пояснює читачам сайту "Добрий лікар"  Наталія Власова, психолог. -- Якщо є певна мета, людина мобілізує свої фізичні та моральні сили, визначає спосіб її досягнення, аналізує шляхи, має активну життєву позицію. Такі процеси, своєю чергою, стимулюють мозкову діяльність, пожвавлюють нейронні зв'язки у мозку, що сприяє довголіттю.

Крім того, cам процес мріяння посилює вироблення в організмі ендорфінів -- гормонів щастя. Адже мрії завжди є приємними для людини, вони покращують настрій, викликають відчуття щастя, сприяють певному "окресленню" майбутнього, очікування від нього чогось дуже доброго, що дуже позитивно впливає на здоров'я.

Натомість, людина, яка на мріє, найчастіше думає про хвороби, старість, проблеми, а це погіршує її психологічне, а відтак і фізичне здоров'я.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.