Швидкість ходи та сила рукостискання багато що розповість про здоров'я

Цікаве дослідження відбулося у Бостонському медичному центрі, в якому взяли участь близько 2,5 тисячі добровольців похилого віку. Вчені вимірювали швидкість ходи та силу рукостискання, потім сканували мозок. А за деякий час досліджуваних перевіряли на наявність тих чи інших вікових хвороб.

В результаті, саме повільна хода та слабке потиснення руки визнано одними з передвісників інсульту та розвитку старечої недоумкуватості. Тому дослідники радять лікарям звертати увагу на такі ознаки. А який зв'язок між рукостисканням та станом мозку?

-- Вчені кажуть, що згадані вище симптоми є ознаками наближення деменції. А що це таке?

-- Під деменцією розуміють втрату людиною інтелектуальних властивостей, -- пояснює Олег Кульчицький, керiвник сектору бiологiї старiння Iнституту геронтологiї АМН України. -- Це багатофункціональний розлад, при якому  відбувається погіршення чи навіть втрата пам'яті, пізнавальної властивості мозку, здатності розмірковувати. На фізіологічному рівні це свідчить про зміну у корі великих півкуль мозку. Є різні ступені деменції, як по-різному впливають на життя людини.

-- А до чого тут хода та рукостискання?

-- Зв'язок очевидний. Скажімо, сила стискання руки є одним з показникiв м'язевого тонусу. Вiдповiдно, якщо м'язева система людини перебуває в тонусi, це вказує на мiцне здоров'я -- добре кровопостачання, активні обмінні процеси, м'язову силу. А з віком сила м'язів слабшає, вони стають дряблими. Хоча навiть у молодих руки бувають настiльки слабкими, що рукостискання є якимось кволими -- на це варто звернути увагу.

Швидкість ходи, своєю чергою, визначає швидкість реакцій, і це також вказує на стан здоров'я. Ви ж, напевно, помiчали, що хворi люди рухаються повiльно, кволо... Швидкість рухів залежить від швидкості передачі сигналів нейронами, про  швидкість їх проходження нервовими шляхами тощо. Що жвавіші нейронні зв'язки, то краще. Відповідно, із сповільненням реакцій можна говорити про недостатю активність центральною нервової системи та певні зміни у мозку.

До речі, деякі лікарі звертають увагу і на швидкість мовлення. Швидке мовлення свiдчить про те, що людина добре сприймає, переробляє та вiдповiдає на нову iнформацiю. Це, своєю чергою, вказує на активність розумових процесів. А от сповільнене мовлення часто свідчить про розвиток атеросклеротичних процесів у судинах мозку. А вони, до речі, вражаються першими.

Звісно, визначені ознаки не завжди можуть бути передвісниками інсультів або розвитку старечої недоумкуватості. Адже, скажімо, повільні рухи чи мовлення вказують на певний тип темпераменту людини. А сила рукостискання може залежати від втоми. Проте якщо ці симптоми з'явилися зненацька або розвинулися з віком, варто звернути на них увагу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:10
“Донька народилася здоровою. У півтора року захворіла на вірусний енцефаліт. І от наслідки...”
13:50
Дискусія з прихильницею, а також противницею гомеопатії. Які аргументи вони наводять?
10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.