Швидкість ходи та сила рукостискання багато що розповість про здоров'я

Цікаве дослідження відбулося у Бостонському медичному центрі, в якому взяли участь близько 2,5 тисячі добровольців похилого віку. Вчені вимірювали швидкість ходи та силу рукостискання, потім сканували мозок. А за деякий час досліджуваних перевіряли на наявність тих чи інших вікових хвороб.

В результаті, саме повільна хода та слабке потиснення руки визнано одними з передвісників інсульту та розвитку старечої недоумкуватості. Тому дослідники радять лікарям звертати увагу на такі ознаки. А який зв'язок між рукостисканням та станом мозку?

-- Вчені кажуть, що згадані вище симптоми є ознаками наближення деменції. А що це таке?

-- Під деменцією розуміють втрату людиною інтелектуальних властивостей, -- пояснює Олег Кульчицький, керiвник сектору бiологiї старiння Iнституту геронтологiї АМН України. -- Це багатофункціональний розлад, при якому  відбувається погіршення чи навіть втрата пам'яті, пізнавальної властивості мозку, здатності розмірковувати. На фізіологічному рівні це свідчить про зміну у корі великих півкуль мозку. Є різні ступені деменції, як по-різному впливають на життя людини.

-- А до чого тут хода та рукостискання?

-- Зв'язок очевидний. Скажімо, сила стискання руки є одним з показникiв м'язевого тонусу. Вiдповiдно, якщо м'язева система людини перебуває в тонусi, це вказує на мiцне здоров'я -- добре кровопостачання, активні обмінні процеси, м'язову силу. А з віком сила м'язів слабшає, вони стають дряблими. Хоча навiть у молодих руки бувають настiльки слабкими, що рукостискання є якимось кволими -- на це варто звернути увагу.

Швидкість ходи, своєю чергою, визначає швидкість реакцій, і це також вказує на стан здоров'я. Ви ж, напевно, помiчали, що хворi люди рухаються повiльно, кволо... Швидкість рухів залежить від швидкості передачі сигналів нейронами, про  швидкість їх проходження нервовими шляхами тощо. Що жвавіші нейронні зв'язки, то краще. Відповідно, із сповільненням реакцій можна говорити про недостатю активність центральною нервової системи та певні зміни у мозку.

До речі, деякі лікарі звертають увагу і на швидкість мовлення. Швидке мовлення свiдчить про те, що людина добре сприймає, переробляє та вiдповiдає на нову iнформацiю. Це, своєю чергою, вказує на активність розумових процесів. А от сповільнене мовлення часто свідчить про розвиток атеросклеротичних процесів у судинах мозку. А вони, до речі, вражаються першими.

Звісно, визначені ознаки не завжди можуть бути передвісниками інсультів або розвитку старечої недоумкуватості. Адже, скажімо, повільні рухи чи мовлення вказують на певний тип темпераменту людини. А сила рукостискання може залежати від втоми. Проте якщо ці симптоми з'явилися зненацька або розвинулися з віком, варто звернути на них увагу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.