Зубні пасти з фтором підходять не всім

Чимало зубних паст мають позначку “з фтором”. Проте фахівці попереджають, що надмір фтору може зашкодити зубам.

-- Фтор дійсно потрібен для здоров'я зубів, і часто воду фторують для протидії розвитку карієсу у населення. Але при цьому треба зважати на те, де мешкає людина, -- пояснює Ірина Мазур, член Асоціації стоматологів України. -- Переважна більшість населення України живе у районах з помітним дефіцітом фтору. В цих місцевостях треба проводити штучне збагачення організму фтором за рахунок фторування води. Проте є місцевості, де норма фтору у воді є завеликою -- на Львівщини, Одещини та Полтавщини.

Скажімо, якщо норма фтору у воді має становити 0,5-1,2 міліграмів на літр, то у воді містечка Соснівка на Львівщині вона сягала 5 міліграмів на літр. Як наслідок, діти масово хворіли на флюороз зубів (адже надмірна кількість фтору, яка потрапляла до організму, вимивала з організму кальцій, уражуючи кістки та зуби).

Тому, якщо не знаєте, наскільки фторовмістку воду ви вживаєте, не варто користуватися пастами з фтором. Флюороз проявляється появою білих, жовтих та коричневих плям на зубах, вони стають "рябими", і ця хвороба може повністю знищити зуб. Лише якщо ваш стоматолог порадить фторовмістку пасту, тоді можна нею користуватися.

У добу людині потрібно від 0,5 до 4 міліграмів фтору, і краще за все ми засвоюємо цей елемент з питної води, хоча з харчових продуктів організм теж його отримує. Фтор міститься в чорному і зеленому чаї, морепродуктах, морський рибі, волоських горіхах тощо.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.