Навіть якщо зубний біль вдалося втамувати народними методами, візит до стоматолога не відкладайте

Підступність зубного болю у тому, що найчастіше він виникає уночі, коли й аптеки зачинені, і до стоматолога не підеш. Що ж робити? Адже зубний біль визнано одним з найсильніших, які переживає людина. Терпіти його, ясна річ, не можна.

А як його подолати підручними засобами? Про це розпитуємо Світлану Коломієць, лікаря-стоматолога вищої категорії.

-- Які є методи швидкої зубної допомоги?

-- Гострій нічний зубний біль -- це ознака пульпіту, який, своєю чергою, є наслідком карієсу. Навіть найменша ззовні дірочка може викликати запалення судинно-нервового пучка зуба -- адже карієс часто роз’їдає зуб всередині. Рiзкий зубний бiль свiдчить про те, що карiєс зруйнував емаль та дiстався пульпи, де розташований нерв. Бiль може розповсюджуватися й на iншi дiлянки обличчя -- вiддавати у вухо, скроню, око.

Такий стан вимагає огляду лікаря. Проте є певні методи допомоги у домашніх умовах. Так, якщо розболівся зуб, помічними стануть... серцеві краплі (корвалол, валокардин). Їх крапають на шматочок вати та прикладають до хворого зуба. Помічною стане скибка несоленого сала, яку прикладають на зуб.

Часто біль виникає, коли у каріозний зуб потрапляють шматочки їжі. Тому доречно прополоскати хворий зуб сольовим розчином або відваром ромашки чи календули, до якого додають трішки соди. Рідина для полоскання має бути теплою, а не гарячою.

-- Чоловіки люблять позбавлятися зубного болю за допомогою полоскання зуба горілкою чи спиртом...

-- Це дійсно допомагає, проте чистий спирт може попекти слизову оболонку рота, тому його треба розвести водою. Візьміть буквально ковток горілки чи розведеного спирту та потримайте у ділянці хворого зуба 2-3 хвилини. Допоможуть також спиртова настоянка календули або прополісу (також розведеного водою). Також можна прикласти невеликий шматочок самого прополісу. Але наголошую: це не лiкування, а лише тимчасове знеболення. Візит до стоматолога -- обов'язковий!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.