Визначено iдеальну висоту жiночого каблука

Американськi ортопеди у ходi дослiджень встановили, що шпилька висотою п`ять
сантиметрiв не сприяє збереженню здоров`я. Хоча саме такий каблук досi вважали найбiльш безпечним. Фахiвцi виявили, що найкориснiшим є каблук в два рази нижчий. I додали: шкоди можна зазнати як вiд шпильки, так i вiд вiдсутностi каблука...

Детальнiше про це розповiли Роман Стець, лiкар-хiрург вищої категорiї 2-ої мiської комунальної полiклiнiки, та Михайл Швець, лiкар ортопед-травматолог Чергiнiвської обласної лiкарнi.

-- Як саме на здоров"я жiнки може впливати неправильна висота
каблука?

Р. Стець: -- Знаєте, яку тенденцiю спостерiгають вiтчизнянi лiкарi останнiми роками? Вже пiсля 20 рокiв молодi жiнки звертаються до лiкаря зi скаргами на болi в ногах. А причиною таких порушень нерiдко є неправильно пiдiбране взуття у дитинствi. 

Бачте, сучаснi батьки чомусь вважають, що дiвчаткам можна купувати мештики чи чобiтки на каблуках. Тодi як до восьмирiчного вiку каблук може бути не вищим нiж 1,5 сантиметра. Пiсля восьми рокiв збiльшити висоту каблука можна не бiльше нiж на п"ять мiлiметрiв, бо м"язи все ще є слабкими. До 14 рокiв нога дiвчинки
ще росте, тому носити високий каблук категорично забороняється.

Тодi як внаслiдок ходiння на вищих за вiкову норму каблуках розвивається викривлення першого пальця, варикозне розширення вен, болi, артрози у рiзних частинах стопи.

-- А якщо в дорослому вiцi жiнка захоплюється шпильками?

Р. Стець: -- Обирати висоту каблука потрiбно, зважаючи на iндивiдуальнi особливостi роботи органiзму та загрозу розвитку спадкових недуг. Тодi як українськi жiнки полюбляють ходити на шпильках вище восьми -- десяти сантиметрiв. Але таке взуття можна носити лише раз на тиждень, не довше трьох -- п"яти годин. Iнакше через слабкiсть гомiлково-ступневого суглобу може статися
пiдвивих ноги.  

Загалом високi пiдбори можуть спричинити розвиток багатьох захворювань. Серед яких плоскостопiсть, варикозне розширення вен, набряки, швидко-деформуючi артрози, вiдкладення солей у плюснево-фаланговому та гомiлково-ступневому суглобах, викривлення першого пальця.

Каблуки протипоказанi при зайвiй вазi, остеохондрозi та iнших проблемах зi спиною, пiд час вагiтностi. У зрiлому вiцi краще ходити на платформi. Але трапляється й таке, що генетичнi фактори вiдсутнi, тож при добре розвиненому м'язевому тонусi та сухожильному рефлексi жiнка може навiть до старостi тiшити себе взуттям на високому каблуку.

-- Як дiзнатися, що певна висота каблука не підходить?

Р. Стець: -- Якщо через годину -- пiвтори ходiння у такому взуттi ноги втомлюються, це поганий симптом. Аби ноги вiдпочивали, на роботi можна перевзуватися у щось бiль зручне. А ввечерi варто посидiти хвилин 20 у такому положеннi, аби ноги були в припiднятому станi (наприклад, спертi на стiну чи на стiл). Допоможе також легкий масаж вiд великого пальця по стопi  вверх по гомiлцi або вздовж внутрiшнього боку стопи. А ще корисно поставити ноги на м'ячик чи походити босонiж, спершу на пальчиках, тодi на п"ятках.

-- Як тодi пояснити небезпеку, пов"язану зi взуттям без каблукiв?

М. Швець: -- Якщо часто i подовгу носити взуття без каблукiв, на плоскiй пiдошвi, це призводитиме до порушення бiомеханiки ходьби. Адже йдеться про неправильний розподiл навантаження на стопу. За таких умов бiльшу частину навантаження зазнає задня частина стопи. Тодi як п"ятка вимагає меншого навантаження, а основна частина стопи витримує бiльше. Тож спiввiдношення повинно
розпридiлятися приблизно в межах 40 на 60.

Якщо ж тривалий час ви носите взуття на плоскiй пiдршвi, потерпає ахiллове сухожиття та задня група м"язiв гомiлки. Це може призводити до появи болей в дiлянцi сухожилля та гомiлки. Бо в подальшому це може загрожувати дегенеративними змiнами ахiлового сухожилля, внаслiдок чого воно може рватись. А це дуже важка травма. Тому раджу обирати взуття, котре має бодай невеличкий
каблук -- трiшки вище двох сантиметрiв. Це справдi найоптимальнiший
варiант.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
11:03
В Україні встановили постійну заборону на вакцину від вітряної віспи "Варілрікс"
07:47
Вчені з новозеландського Університету Отаго проаналізували 24 фільми про Джеймса Бонда і прийшли до висновку, що герой страждає на хронічний алкоголізм.
19:30
Відпочатку 2018 року в Україні на кір захворіли 46 937 людей ' 17 418 дорослих та 29 519 дітей.
16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.