Корисну зелень можна вирощувати на підвіконні

Зараз, як ніколи, хочеться вітамінів, чогось свіжого. Проте усі минулорічні овочі -- яблука, морква, капуста, картопля -- втратили більшу частину вітамінів. Де ж їх брати? А ще й піст... Як можна урізноманітнити меню?

-- Для цього найкраще підійде будь-яка зеленина, -- впевнений Георгій Гах, травознай. -- Адже зелені паростки (зелена цибулька, кріп, петрушка, кинза, крес-салат тощо) містить практично всі поживні речовини, необхідні людини.

Насамперед, це джерело білка -- скажімо, у 500 грамах зеленини міститься добова норома білків для людини. Крім того, усі листові овочі мають у своєму складі дев'ять головних амінокислот, які засвоюються організмом набагато легше, ніж з м'ясних продуктів. Врешті, у зелені у великій кількості міститься клітковина, яка адсорбує та виводить з організму токсини.

Крім того, у зелені міститься багато вітамінів, у тому числі Е, який нейтралізує дію канцерогенiв -- вихлопiв автомобiлiв, тютюнового диму, смаженої та консервованої їжi. Тож, зелень для міських мешканців просто необхідна. Це потужний  антиоксидант, що протидiє виникненню онкозахворювань та омолоджує.

До речі, з точки зору роздільного харчування, зеленина є єдиною категорією продукту, яку можна суміщати з будь-якими іншими -- білками, вуглеводами чи жирами. Тож її можна додавати практично до всіх страв, у тому числі дрібніти з фруктовими коктейлями, смузі, кефіром тощо.

Загалом, ще у давнiх трактатах про здоров'я вказано: що бiльше зеленi вживає людина, то вона здоровiша. Тому обов'язково вживайте якомога більше зелених паростків (кріп, петрушку, зелену цибулю можна вирощувати навіть вдома, як і пророщувати зерна) та листових овочів (листя салату, порей тощо). Намагайтеся,  щоб ваша тарілка буквально потопала у зелені -- таке харчування вважається раціональними і здоровим.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.