Мобільні телефони негативно впливають на розвиток мозку дитини ще під час внутрішньоутробного розвитку

Останнє дослідження вчених Йєльського університету (США) довело, що випромінювання мобільників впливає не лише на тканини людини, яка безпосередньо ним користується, а й навіть на ембріон, що розвивається у лоні матері.

Зокрема, випромінювання впливає на розвиток мозку плоду, в результаті чого народжується гіперактивні діти, що мають проблеми з пам'яттю та поведінкою.

Вчені провели експерименти на мишах, які під час вагітності перебували поруч з активованими апаратами. В результаті народжувалися мишенята з ознаками тривожності, гіперактивності, неадекватності. У тих тварин, які не мали контакту з мобільними, народилося цілком здорове потомство.

Невже мобільні можуть "діставати" навіть в утробі матері?

-- Вчені кажуть, що саме масове користування мобільними телефонами протягом останніх 20 років призвело до того, що у світі побільшало дітей з такими порушеннями, як синдром гіперактивності та дефіциту уваги. Невже це мобільні телефони так впливають?

-- Я можу призвести конкретний приклад із своєї практики. Молода жінка, купивши новий мобільний, за деякий час почала відчувати певний дискомфорт, шум у голові, свист у вухах, емоційно нестабільний стан. Навіть підозрювали серйозне неврологічне порушення. Та випадково сталося так, що вона припинила користуватися мобільним (він зламався), і вже за два тижні усі симптоми зникли самі по собі, -- розповідає Віталій Осташко, лікар-невропатолог вищої категорії. -- Звісно, така реакція є не у кожного, адже люди мають різну чутливість. Дехто може  не відчувати ніякого впливу роками, проте це не значить, що його нема.

Між тим, це була доросла людина, що ж тоді можна говорити про дитячий мозок? Якщо дорослого можна порівняти із збудованим будинком, то дитина -- це лише закладка отих цеглинок на сирий цемент, коли будь-який вплив може призвести до порушення всієї конструкції.

-- А як саме впливає мобільний?

-- Мобiльний зв'язок використовує дециметровий дiапазон радiомагнiтних хвиль, який найбiльше впливає на органiзм. Це випромiнювання пригнiчує  електромагнiтнi iмпульси клiтин та нiби нагрiває органiзм на клiтинному рiвнi. Особливо вiд цього потерпають тканини замкнених об'ємiв -- наприклад, очi, мозок.

Крiм того, мобiльнi телефони мають рiзночастотне випромiнення, i в цьому наборi хвиль криється небезпека. Деякi частоти збiгаються з бiоелектричними частотами головного мозку та iнших тканин, а тому створюють резонанс та порушують функцiї органiв. Особливо це небезпечно для тканин, що розвиваються, адже відбувається їх активний поділ, і порушення цього процесу може призвести до розвитку аномалій, а у дорослих -- новоутворень.

-- Якщо вплив на людину, що безпосередньо говорить по телефону, зрозумілий, то як він може дійти аж до дитини, що перебуває у лоні матері?

-- Дійсно, згідно із законами фізики, вплив з відстанню зменшується, проте йдеться не лише про розмови по мобільному. Наприклад, якщо майбутня мама носить телефон у кишені, він впливатиме на дитину навіть у режимі очікування -- телефон не випромінює нічого, лише коли з нього витягнуто акумулятор. Небезпечною є навiть звичка класти бiля себе мобiльний вночi, використовуючи його як будильник.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.