Медики навчились відновлювати слух

Китайські медики в місті Сіань вдались до несподіваного кроку, аби вирішити проблему пацієнта, який після аварії втратив вухо. Хірурги застосували реберний хрящ і 3D-принтер, створивши новий орган, тоді приєднали його до передпліччя пацієнта. А згодом пересадили на потрібне місце, пише www.segodnya.ua. Операція
тривала сім годин, медики кажуть, вже через 2 тижня функції нового вуха відновляться.
 
Чому ж саме до руки спершу під"єднали створене вухо?

-- Тому що потрібна еластична шкіра, яка б обтягнула хрящовий каркас. На голові (в ділянці вуха) шкіра не є еластичною, її не вдалось би достатньо розтягнути, -- пояснює Василь Шмагой, лікар-хірург Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова. -- Можна було приживити вухо, наприклад, на животі, але тоді незручно було б спостерігати за його станом. А, що найважливіше, на передпліччі підшкірний жировий шар є найбільш наближеним до вуха. Тому й обрали руку. 

Зрештою, такий каркас випирає лише приблизно на півсантиметра, тому для пацієнта присутність вуха на руці не створює  незручностей. 

-- Виростити такий орган складно?

-- У світі такого роду операції є одиничними, тому до них і прикуто таку увагу. Може на перший погляд це звучить і виглядає дивно й несподівано, але в цьому є логіка, -- пояснює професор Сергій Галич, завідувач відділенням реконструктивної
мікрохірургії та трансплантації тканин Національного інстуту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.

Якось до нас потрапив молодий пацієнт, що в результтаті ДТП повністю втратив вухо. І що ви думаєте, ми зробили те саме. Спершу з його ребрового хряща сформували каркас вуха. Аби його приживити, місцеву тканину (довкола вушного проходу) не можна було застосувати, бо відбулись рубцьові зміни. Відтак каркас вуха
вирішили помістити на руці пацієнта. Для цього за допомогою спеціального приладу розтягнули тканини, створили порожнину й вставили ребровий хрящ.

Адаптація тривала півроку, за цей час проросли судини нового вуха, шкіра обтягнула ребровий хрящ. Тоді комплекс на судинній ніжці перенесли на потрібне місце, включили в кровоток, а пізніше ще й провели корекцію.

Загалом йдеться про доволі кропіткий і тривалий процес, в  результаті якого людина справді позбавляється важкої проблеми.  

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.