
Багато хто до кінця дня відчуває втому в ногах. Це, між іншим, є однією з ознак початку варикозного розширення вен. А зараз, навесні, ця проблема саме проявляється назовні, бо з теплих коглгот жінки переходять на капронові, під якими так негарно виглядають сині вени та вузли...
-- Варикоз -- це наша "нагорода" за сучасний спосіб життя, -- каже Олена Решетник, лікар сімейної практики вищої категорії. -- Через постійне сидіння страждають насамперед ноги, які мають "бігати". Через порушення кровообігу розвивається слабкість венозних клапанів. До речі, дуже шкідливою є звичка класти ногу на ногу -- тоді перетискаються вени. У жінок варикоз буває частіше -- бо під час вагітності страждають вени ніг, та навіть кожна менструація впливає на їх тонус, адже змінюється гормональний фон.
Початкова стадія варикозу проявляється у вигляді судинних зірочок та сіточок. Тому, помітивши їх, ви маєте усвідомити, що відтепер щодня повинні робити щось для того, аби зупинити розвиток варикозу. Адже якщо цей процес вже почався, він буде неминуче прогресувати -- повільніше чи скорше.
-- То невже нічого не можна вдіяти?
-- Насамперед, згадайте про фізичну активність. Якщо є прояви варикозу, обов'язково хоча б раз на тиждень плавайте у басейні, дуже корисниим є велопрогулянки. Зранку, ще не встаючи з ліжка, робіть таку антиварикозну гiмнастику: пiднiмiть ноги догори та зімітуйте рух "велосипед". Після того, тримаючи ноги у вертикальному положенні, натягуйте пальці ніг на себе -- спочатку почергово, потім одночасно. Таку саму гiмнастику робiть ввечерi, коли лягаєте спати.
Цi простi вправи дуже добре змiцнюють стiнки вен, допомагають кровi "пiднятися" з гомiлки, де вона застоюється, викликаючи варикознi вузли. Регулярна гiмнастика може запобiгти чи навiть призупинити розвиток хвороби. Така зарядка є дуже корисною для жiнок i тому, що сприяє припливу кровi з нижнiх кiнцiвок до органiв малого тазу.