Щоб прийняти правильне рішення, треба з'їсти щось солодке

Такий висновок зробили вченi з Унiверситету Пiвденної Дакоти (США). Бiльше того - вони з'ясували, що мiж рiвнем цукру у кровi та поведiнкою людини iснує взаємозв'язок. Якщо рiвень глюкози достатньо високий, людина приймає рiшення, що стосуються майбутнього. А от якщо глюкози в органiзмi недостатньо, рiшення стосуватимуться теперiшнього часу.

-- Учасникам експерименту пропонували вiдповiсти на питання, що краще: отримати невелику суму грошей зараз чи бiльш солiдну суму трохи згодом. Одним давали перед тим випити солодкий напiй, iншим -- дiєтичний. Залежно вiд виду напою, рiзнилися й вiдповiдi. Чим можна це пояснити?

-- Мозок, як i будь-який орган людини, потребує енергiї. А найкращим паливом для нього є глюкоза -- один з найважливiших вуглеводiв, яка надходить в органiзм разом з цукрами. Вiдповiдно, солодкий напiй давав мозку цю енергiю, а iнший — нi, -- пояснює Володимир Родiонов, провiдний науковий спiвробiтника Iнституту акушерства та гiнекологiї АМНУ. -- Якщо рiвень глюкози у кровi достатнiй, мозок може швидко провести аналiтичнi операцiї, а тому люди надавали перевагу варiанту "бiльше, але згодом". При низькому рiвнi глюкози обирався варiант "краще менше, але зараз". Тобто, чим бiльше в органiзмi енергiї, тим краще людина може орiєнтуватися на майбутнє.

-- Тобто, щоб приймати правильне рiшення, треба щораз з'їдати щось солодке чи випивати солодкої води? Але ж так i до цукрового дiабету недалеко...

-- У природi глюкоза мiститься у фруктах та ягодах. Оскiльки це натуральнi вуглеводи, вони найкраще засвоюються органiзмом. А ще можна порекомендувати сухофрукти -- там глюкоза мiститься у концентрованому виглядi. Родзинки, фiники, курага, iнжир, чорнослив, сушка з яблук та груш -- ось джерело корисного цукру. Крiм того, в них збережено майже всi вiтамiни та мiкроелементи.

Прекрасним джерелом "палива" для мозку є горiхи -- волоськi, фундук, мигдаль. I, нарештi, не забувайте про шоколад. Одного "квадратику" достатньо, аби "зарядити" мозок.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.