Щоб прийняти правильне рішення, треба з'їсти щось солодке

Такий висновок зробили вченi з Унiверситету Пiвденної Дакоти (США). Бiльше того - вони з'ясували, що мiж рiвнем цукру у кровi та поведiнкою людини iснує взаємозв'язок. Якщо рiвень глюкози достатньо високий, людина приймає рiшення, що стосуються майбутнього. А от якщо глюкози в органiзмi недостатньо, рiшення стосуватимуться теперiшнього часу.

-- Учасникам експерименту пропонували вiдповiсти на питання, що краще: отримати невелику суму грошей зараз чи бiльш солiдну суму трохи згодом. Одним давали перед тим випити солодкий напiй, iншим -- дiєтичний. Залежно вiд виду напою, рiзнилися й вiдповiдi. Чим можна це пояснити?

-- Мозок, як i будь-який орган людини, потребує енергiї. А найкращим паливом для нього є глюкоза -- один з найважливiших вуглеводiв, яка надходить в органiзм разом з цукрами. Вiдповiдно, солодкий напiй давав мозку цю енергiю, а iнший — нi, -- пояснює Володимир Родiонов, провiдний науковий спiвробiтника Iнституту акушерства та гiнекологiї АМНУ. -- Якщо рiвень глюкози у кровi достатнiй, мозок може швидко провести аналiтичнi операцiї, а тому люди надавали перевагу варiанту "бiльше, але згодом". При низькому рiвнi глюкози обирався варiант "краще менше, але зараз". Тобто, чим бiльше в органiзмi енергiї, тим краще людина може орiєнтуватися на майбутнє.

-- Тобто, щоб приймати правильне рiшення, треба щораз з'їдати щось солодке чи випивати солодкої води? Але ж так i до цукрового дiабету недалеко...

-- У природi глюкоза мiститься у фруктах та ягодах. Оскiльки це натуральнi вуглеводи, вони найкраще засвоюються органiзмом. А ще можна порекомендувати сухофрукти -- там глюкоза мiститься у концентрованому виглядi. Родзинки, фiники, курага, iнжир, чорнослив, сушка з яблук та груш -- ось джерело корисного цукру. Крiм того, в них збережено майже всi вiтамiни та мiкроелементи.

Прекрасним джерелом "палива" для мозку є горiхи -- волоськi, фундук, мигдаль. I, нарештi, не забувайте про шоколад. Одного "квадратику" достатньо, аби "зарядити" мозок.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.